Узаконений рекет: глухівських підприємців “приборкують” штрафами

Фінанси | 21:29, 22.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

Спеціалісти відділу контролю за рекламою управління захисту прав споживачів провели рейд по Глухову, аби перевірити, чи дотримуються підприємці законодавства про рекламу. Перевірка для багатьох завершилась штрафними санкціями. Збентежив і обурив людей вибірковий підхід в роботі перевіряючих, адже їх увага була зосереджена на центральній вулиці міста, зокрема на рекламі на стометрівці.

У мережі почали обговорювати ситуацію, що склалась:

Павло Мороз: «Хотелось бы получить ответ. а почему штендера мешают только на стометровке, почему не мешают возле Юности, Премьеры, район Аваля, автостанции, райадминистрации, получается мешают только одного места на стометровке, а в других местах их никто и не замечает. Почему так? Вот сейчас на сию минуту стоят штендера возле училища 31(окна) , детского мира, универмага (это не исторические места?). Если убирать так всем, а то одним можно, а другим нет. И тем кому можно до этого момента даже не слышали о каких либо проверках по этому поводу.»

Валентина Жуль – одна з підприємиць, кому все-таки не можна виставляти штендер, повідомила кореспондентам Глухів.INFO шалену цифру штрафу – 7500 гривень:

«Я считаю, что это предвзятое отношение. У нас есть отдел по защите прав потребителя, но они не только должны нас наказывать, они нам должны помогать. То, что они считают рекламой, это не реклама, это указатель, где мы находимся. Он стоит здесь порядка 20 лет. Никто ни разу не поднялся к нам и не сказал, что это незаконно, что мы должны взять разрешение, или как-то это узаконить. Никаких предупреждений, никаких намеков ни письменно, ни устно не было. Тут вдруг приходит целая комиссия, стали говорить, что реклама наказуема. Я пригласила Николая Васильевича. Когда он пришел, все проверяющие тут же ушли с отдела»

Перевіряючі згодом повідомили Валентині ніби-то вона влаштувала скандал, провокувала конфлікт, сварилася, тому і штраф їй випишуть в розмірі 5800 і 1700 гривень.

«Я думала выпишут небольшой штраф. Знаете как, лучше заплатить, пусть только отстанут, чем нанимать адвокатов, судиться. В наше время доказать свои права нереально. У девочек штрафы разные. Кому 50, кому 80, кому 170, а кому и 500. Я считаю, что если существует штраф, то это должен быть какой-то конкретный штраф. Мне надо заплатить 7500 гривен штрафа, с отдела такого дохода нет.»

У глухівських підприємців нині важкі часи, вони буквально виживають, черг немає, приміщення пустують, самозайняті люди ледь сплачують витрати. Влада не розуміє, що на малому бізнесі нині тримається місто.

Підприємиця Тетяна Михайлик пояснює, що Обласне Управління з питань захисту прав споживачів наклало штраф на підприємців, які з метою інформування покупців про свою підприємницьку діяльність виставили штендери на землі, що належить власнику будівлі, де саме і відбувається підприємницька діяльність, біля входу до приміщення.

Інспектори ж служби вказали, що підприємці порушуючи Закон України “Про рекламу”, начебто розмістили рекламу свого бізнесу, не погодивши її з міською владою. Насправді, у ст.9, ч.6; ст.8; ст.1 Закону України” Про рекламу” є чітке визначення, що відноситься до реклами, а що такою не є. Інформація, що була розташована на штендерах не підпадає під опис реклами та є вивіскою або табличкою і не потребує будь-якого погодження.

Тетяна Михайлик говорить, що державні інспектори таким нечесним способом поповнюють бюджет та заробляють собі премії. 10 років тому до неї навідувалися перевіряючі, втім вона через суд довела, що штендер не є рекламою, а є вивіскою, дозвіл на розміщення якого не потрібен.

comments powered by HyperComments