Художественная ковка

Протестні аккорди Глухова: Освітяни закликають владу не використовувати іх у політичних іграх

 Поділитися

Поділитися в

31 травня освітяни Глухова не тільки відзначали Свято останнього дзвоника, але й відкрито висловлювали свою позицію на акції протесту, яка відбулась у парку Шевчнка, напроти стін Глухівсьокї міськради.

Учасниками пікету стали близько сотні держслужбовців: директори, вчителі шкіл міста, завідувачі дитячих садків, представники інших навчальних закладів. Всі вони з плакатами і транспарантами вимагали у діючої влади відмовитись від політичних амбіцій, не втручатися в справи освіти, та діяти по “букві” закону.

Працівники освітньої галузі обурювались незаконним звільненням начальниці відділу освіти Людмили Васянович і розраховували почути від мера відповідь щодо кадрових перестановок.

Але, як не намагалися педагоги звернути увагу керівництва Глухова, з адміністрації до них так ніхто і не вийшов хоча б для того, щоб почути думки протестуючих, які вимушено зважились на крайні міри. Не приєдналася до пікетуючих і новий начальник відділу освіти Алла Матосова.

Як розцінювати демонстративне ігнорування  мером протестні настрої, якщо навіть бродячий пес завітав на захід:

Висловлював думки стосовно критичної ситуації, яка склалася в місті керівник Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Сергій Осадчий. Він сказав, що освітяни не збираються миритися з беззаконням і будуть добиватися правди через інші інстанції.

Пізніше виказати слова пітримки в імпровізонному колі протестантів виходили депутат міскради Юрій Бурлака, нардеп Андрій Деркач.

Серед присутніх були представники громадськості, депутат облради Олег Бояринцев.

Як наголошували присутні, метою заходу було обговорення надзвичайно критичної ситуації та усвідомлення необхідних кроків щодо її врегулювання. Мітингуючи вважають, що політика і освіта – речі не сумісні, а тому маніпулювати людьми, які працюють в сфері освіти заради втілення власних політичних амбіцій – край цинізму та ліцемірству.

Заступниця мера Маріанна Васильєва висловила слова підтримки освітянам, які не залишились осторонь ситуації, незважаючи на телефонні погрози.  Також посадовиця наголосила, що в єдності сила “Поки ми разом, нас ніхто здолати не зможе!”

Заключним став виступ Людмили Васянович, яка подякувала всіх пристуніх за те, що прийшли підтримати в першу чергу освіту:

“Освітяни – це основа, це еліта нашого міста!”, – красномовно підвила рису заходу Людмила Васянович.

 

 

 

comments powered by HyperComments