Художественная ковка

На Сумщині люди вийшли мітингувати проти закриття лікарні + фото

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, в Ямполі пройшов багатолюдний мітинг проти закриття лікарні. Об 11:00 люди зібрались біля приміщення районної ради та районної державної адміністрації, пише yampil.info.

Ініціатори зустрічі надали право відкрити мітинг депутату районної ради Олександру Соломко, його виступ продовжили депутати Валентин Лесняк та Петро Ігнащенко, а також голова профспілки медпрацівників Ольга Батрак. Виступаючі виступили категорично проти спроб закрити районну лікарню. Почути одне одного заважала відсутність мікрофону та вигуки з натовпу.

Люди вимагали, щоб до них вийшли представники місцевої влади: голова районної ради та голова районної державної адміністрації. Але у перші хвилини зібрання до людей так ніхто і не вийшов. Пристрасті розпалились  до межі, коли в натовпі почали звучати заклики брати будівлю штурмом.

Люди почали збирати підписи під резолюцією мітингу, в якій мешканці Ямпільщини зверталися до керівництва держави не допустити закриття лікарні і погіршення надання медичних послуг.

За кілька хвилин на площі перед протестувальниками з’являється начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Дмитро Кравцов та голова Ямпільської районної державної адміністрації Ірина Панченко. Вони сповістили присутнім, що голова районної ради Ольга Губар та головний лікар лікарні Вадим Бойчунь знаходяться на нараді в Києві і не вийдуть до людей.

Через постійні вигуки з натовпу начальник обласного управління відмовився розмовляти на вулиці та просив обрати ініціативну групу, яка проведе перемовини від імені мітингарів.Перемовини продовжилися в кабінеті голови районної державної адміністрації, куди пустили лише невелику групу учасників мітингу. Велися перемовини про те, щоб начальник управління охорони здоров’я виступив перед людьми в залі засідання районної ради і присутні мали змогу поставити йому свої питання.

Після консультації з членами ініціативної групи Дмитро Кравцов прийшов до сесійної зали райради, яка була вщент забита людьми. Чиновник доповів, що працює на посаді лише два тижні, але гарантує, що ямпільська лікарня не буде закрита.

– Щоб зняти емоції, я відповім вам відразу: Ямпільська центральна районна лікарня закрита не буде, – заявив присутнім начальник управління охорони здоров’я  Дмитро Кравцов. – Я ще раз повторюю: лікарня закрита не буде, стаціонар закритий не буде! Це по-перше. По-друге, на сьогоднішній день районна лікарня буде контрактуватися з Національною службою здоров’я України. Мені дуже прикро, що на цій зустрічі відсутній головний лікар, який безпосередньо займається цим питанням, та голова районної ради, у власності якої перебуває лікарня. На жаль, я не зустрівся з безпосереднім власником лікарні, але я спілкувався з головою райдержадміністрації  і побачив конструктивізм,  фаховість і бачення ситуації. Зранку ми були в лікарні, я відвідав відділення і я вражений, приємно вражений. Лікарня відповідає вимогам,  там чистенько, є фахові спеціалісти, які надають медичну допомогу. Як мені відомо, лікарня зможе підписати договір по декількох пакетах медичних послуг, при чому, це буде той об’єм послуг, який ви маєте зараз в умовах Ямпільської центральної районної лікарні.

comments powered by HyperComments