На Кролевеччині науковим співробітником з Глухова виявлені некрополістичні пам’ятки

Історія, Культура 13:47, 6.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Світлого тижня науковим співробітником Національного заповідника «Глухів» Олександром Мірошниченком здійснена планова некрополістична розвідка до с. Зазірки. У XVIII ст. ці землі належали полковнику Михайлу Андрійовичу Миклашевському. Зазірки зберегли свою історичну та природну привабливість, повідомляється на сайті НЗ “Глухів”.

Центральний цвинтар села має прямокутну форму, розташований на північному сході, обнесений захисними ровами та валами. На ньому виявлено чотири надгробні плити та два розбиті кам’яні хрести початку ХХ ст. Якщо декорування кам’яних плит має аналогії на інших цвинтарях Глухівщини, то епітафії оформлені оригінальним способом. Це означає, що місцеві каменярі виготовляли надгробки без написів, а епітафії робили родичі або сільські майстри.

У центрі Зазірок було обстежено деревовидний гранітний хрест з картушем та плиту із пісковика – об’єкти, що стали жертвами радянських антирелігійних кампаній. Виявлені в ході розвідки пам’ятки потребують додаткового вивчення, введення до наукового обліку та збереження.

comments powered by HyperComments
Нагору