Ігор МОЛОТОК: через неефективне використання держмайна «Південно-Західною залізницею» держбюджет недоотримав 4,2 млрд. грн.

Політика 15:26, 1.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Народний депутат України від Сумщини, голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Ігор МОЛОТОК прокоментував результати проведення аудиту ефективності діяльності акціонерного товариства «Українська залізниця» у питаннях використання і розпорядження державним майном регіональною філією «Південно-Західна залізниця», що мало фінансові наслідки для державного бюджету.

«На засіданні підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати розглянули результати аудиту ефективності «Укрзалізниці» щодо використання і розпорядження майном регіональною філією «Південно-Західна залізниця». Висновки невтішні: аудит засвідчив неефективне, непродуктивне та нерезультативне використання державного майна», – підкреслив народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради Ігор МОЛОТОК.

За висновком Рахункової палати, прийняття несвоєчасних та необґрунтованих управлінських рішень призвело до недоотримання Філією у 2017–2019 роках запланованих 4 млрд. 250 млн. грн. доходів. Зокрема, було не здійснено переоформлення правовстановлюючих документів на 94 об’єкти нерухомого майна, 922 земельні ділянки загальною площею 8 255,7421 га, що врешті-решт може призвести до втрати держмайна та землі.

«Очевидно, що Кабмін поводить себе як неефективний управлінець, тому рекомендовано опрацювати механізм передачі управлінських функцій до Міністерства інфраструктури, навести лад у статуті «Укрзалізниці». Домовились зустрітись через місяць і узгодити план подальших дій. Наразі ж триває загальний аудит «Укрзалізниці»», – резюмував Ігор МОЛОТОК.

comments powered by HyperComments
Нагору