Хороводили, плели віночки з різнотрав’я: на Глухівщині відзначили свято Івана Купала

Святкування 09:56, 7.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

Івана Купала із автентичними традиціями відзначали на Глухівщині, в селі Перемога. З цієї нагоди відбулися скромні купальські обряди під чарівні та мелодійні пісні на березі річки Есмань. Захід підготували та провели директор Перемозького будинку культури  Тетяна Бреус, художній керівник Тамара Талан, бібліотекар Валентина Козел.

За старовинним звичаєм, дівчата Купальського вечора старанно плели віночки із зілля, вплітаючи до нього добрі помисли та потаємні бажання. А після, юні красуні, згідно традиційного обряду пустили їх по воді, попередньо загадавши свої найзаповітніші мрії. Кульмінацією незабутньої атмосфери свята став хоровод.  

Чудовий настрій, море вражень та емоцій глядачі та учасники отримали під час проведення святкового дійства:

“Дівчатка були у захваті, їм дуже сподобалось. Ми також задоволені тим , що змогли викликати у них посмішки, розбудити їхні мрії і дали їм можливість хоч на хвильку забути про цей страшний час.”, – ділиться враженнями Тетяна Бреус, директорка будинку культури с.Перемога.

Приємно, що до нашого часу збереглися традиції, які дають нам можливість пишатися своєю національною самобутністю, повною мірою відчувати неперервний зв’язок поколінь і вірити, що купальське вогнище очистить від усіх хвороб та негараздів.

comments powered by HyperComments
Нагору