Жителям Глухова на заметку: когда введут жесткий карантин

#коронавирус | 18:04, 22.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Если карантин выходного дня не поможет остановить рост заболеваемости коронавирусом, нас может ожидать жесткий карантин. Об этом сообщил Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль на своей странице в Фейсбуке.

“Замість традиційних економічних підсумків тижня сьогодні розкажу про плани Уряду щодо карантину.

По-перше, карантин «вихідного дня» залишається нашою розумною альтернативою локдауну. Минулі вихідні показали, що люди обмежили свою мобільність, найбільше із часу весняного карантину. Це значить, що зменшилися довготривалі контакти між різними соціальними групами. Відповідно менше шансів, що здорові люди підхопили вірус. Тому, ці та наступні вихідні буде діяти карантин «вихідного дня». Після цього ми можемо оцінити його результат. Ми вбачаємо цей результат у виході на плато за кількістю захворілих.

Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, АЛЕ — це план Б, якщо не спрацює карантин «вихідного дня». Ми почали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу. Тому цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч із Радою церков. Зустріч та обговорення з бізнесом. Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними. Які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати.

Йдуть щоденні консультації з епідеміологами та інфекціоністами. Аналізується ситуація по кожному регіону. Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає.

Бажаю всім гарного здоров’я. Бережіть себе та залишайтесь відповідальними”.

Напомним, ранее во всеукраинских СМИ появилась информация о том, что полный локдаун могут ввести в декабре.

Так, по информации ТСН, глава Ивано-Франковска Руслан Марцинкив отметил, что Кабинет министров намерен ввести полный локдаун в декабре. Об этом он сказал 19 ноября после совещания с премьер-министром Украины Денисом Шмыгалем.

“Позиция правительства неизменна — карантин выходного дня будет. Кроме того, высказано мнение, что это определенная подготовка к полному локдауну в нашей стране. Озвучили цифры, этот локдаун в таком пессимистическом варианте будет 10-15 декабря, в оптимистическом – 20-25 декабря”, – отметил мэр Ивано-Франковска.

comments powered by HyperComments