Жителя Глухівщини, хворого на туберкульоз, у судовому порядку відправили на лікування

Безпека громадян | 14:40, 18.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

12 лютого Комунальне некомерційне підприємство «Глухівська міська лікарня» Глухівської міської ради (далі – КНП «Глухівська міська лікарня» Глухівської міської ради) в особі генерального директора Анатолія Кіяшко, звернулося до суду із заявою про примусову госпіталізацію жителя Глухівщини до протитуберкульозного закладу. Свою заяву мотивує тим, що останній знаходиться на обліку у туберкульозному кабінеті з діагнозом: РРТБ (розширено резистентний туберкульоз) легень (інфільтративний). Повідомляється на сайті Глухівського міськрайонного суду.

Чоловік знаходився на стаціонарному лікуванні в КНП «Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний медичний центр» Сумської обласної ради з 26.06.2019 по 15.11.2019, виписаний з відділення за систематичне зловживання алкоголем, амбулаторно не лікувався. Повторно 12.12.2019 хворий госпіталізований в стаціонарне відділення КНПП «Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний центр», але 23.12.2019 самовільно залишив відділення. Крім того, хворий знаходиться на обліку у лікаря-нарколога з діагнозом: Розлад особистості та поведінки внаслідок вживання алкоголю, синдром залежності.

Останній раз обстежений 20.11.2019 і результат позитивний. Хворий ухиляється від амбулаторного лікування, хоча неодноразово викликався медичними працівниками на прийом. Чоловік підлягає примусовому обстеженню на базі туберкульозного кабінету КНП «Глухівська міська лікарня» та подальшому лікуванню в «Першій обласній спеціалізованій лікарні» м. Ромни, оскільки не виявляє прихильності до лікування, становить небезпеку для оточуючих, терміном не менше 3 місяців до припинення бактеріовиділення.

У судовому засіданні лікар-фтизіатр заяву підтримала, вважає за необхідне примусово обстежити хворого та в подальшому примусово госпіталізувати останнього до КНП «Першої обласної спеціалізованої лікарні» м. Ромни. З цим погодився і представник особи, стосовно якої вирішується питання про примусову госпіталізацію.

Розгляд справи відповідно до частини першої статті 345 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) проводиться без участі особи, стосовно якої вирішується питання про примусову госпіталізацію, оскільки за даними висновку КНП «Глухівська міська лікарня» Глухівської міської ради чоловік має діагноз відкрита форма туберкульозу легень та становить небезпеку для оточуючих.

Відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» від 05 липня 2001 року за №2586-ІІІ (далі – Закон №2586-ІІІ), у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.

Згідно частини третьої статті 11 Закону №2586-ІІІ, примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців.

Крім того, відповідно до частини п`ятої статті 11 Закону №2586-ІІІ, рішення про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації хворих на заразні форми туберкульозу приймається судом за місцем виявлення зазначених хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу та підлягає негайному виконанню. Органи Національної поліції за зверненням керівника протитуберкульозного закладу надають у межах своїх повноважень допомогу у забезпеченні виконання рішення суду.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про повне задоволення заяви, а саме, з метою запобігання поширенню туберкульозу житель Глухівщини підлягає примусовій госпіталізації до протитуберкульозного закладу на строк три місяці.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 430, частини другої статті 346 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення.

comments powered by HyperComments