Художественная ковка

Запобігання ранньому сирітству на Глухівщині

 Поділитися

Поділитися в

Глухівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює та взаємодіє із центральною районною лікарнею у напрямку запобігання ранньому соціальному сирітству, який є одним із основних напрямків роботи Центру.

Запобігання ранньому соціальному сирітству передбачає роботу центру з матерями, які мають намір відмовитись від новонародженої дитини, та, за потреби, подальший соціальний супровід сім’ї у випадку зміни рішення матері з метою забезпечення належних умов перебування дитини вдома.

Основними причинами наміру жінок,  які народжують,  залишити дитину в пологовому  будинку є:

соціальне неблагополуччя;

небажана вагітність;

непорозуміння та внутрішньо сімейні конфлікти між членами родини;

відсутність або втрата житла, документів, різного роду залежності.

З метою попередження та подолання вищевказаних факторів у спеціалістів ГРЦСССДМ та фахівців пологового відділення, жіночої консультації відпрацьований чіткий механізм своєчасного взаємоінформування та виявлення соціально неадаптованих жінок, робота з якими проводиться як в до пологовий період, так і після народження немовлят. Робота спрямовується на підтримку та навчання матері навикам належного догляду за дитиною, підвищення виховного потенціалу, профілактику різного роду залежностей та соціально небезпечних хвороб. Такий порядок взаємодії чітко обумовлений в нормативно-правових документах, якими Центр керується в роботі та дає свої результати.

Так, за поточний рік завдяки спільній співпраці Центру та районної лікарні у Глухівському районі не було відмов від новонароджених дітей.

Джерело: glh.sm.gov.ua

comments powered by HyperComments