За результатами досліджень питної та озерної води по Глухову холерних вібріонів виявлено не було

Екологія, Здоров`я 14:06, 25.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Через російську військову агресію, масові руйнування інфраструктури, відсутність у деяких містах доступу до чистої питної води збільшується ризик поширення інфекційних захворювань, у тому числі холери.

Проте, не варто панікувати: абсолютно усі випадки, де б можна було запідозрити холеру, проходять через систему Центрів контролю та профілактики хвороб.

☝️Глухівське відділення ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводить щоденні лабораторні дослідження проб води з водогону м. Глухів на санітарно – хімічні та бактеріологічні показники.

☝️Також два рази на місяць проводяться дослідження води р. Есмань та озер на території міста на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники.

З метою дослідження на холеру річна вода доставляється до обласної лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Холерні вібріони виявлено не було.

Яка ситуація по Україні? За два тижні червня Центрами контролю та профілактики хвороб МОЗ України з 1874 пацієнтів із гострими кишковими інфекціями на наявність холери було обстежено 545 осіб. У жодному з досліджених зразків не було виявлено холерних вібріонів.

✅ Окрім обстеження хворих, також проводиться і дослідження зразків навколишнього середовища. Так, за цей період було досліджено понад 550 проб прісної води, 47 проб морської води та 215 проб стічної води. За результатами досліджень холерних вібріонів виявлено не було.

☝️ Загалом за другий тиждень червня вдалось дослідити у майже 4 рази більше проб об’єктів довкілля, ніж тижнем раніше.

comments powered by HyperComments
Нагору