За півроку на Сумщині діагноз «рак» поставили 2 тисячам жителів

Медицина | 20:09, 9.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

У вівторок, 14 вересня, буде підписаний меморандум між Сумською обласною радою, облдержадміністрацією і Сумською міською радою з приводу реконструкції онкологічного диспансеру. Про це заявив голова облради Віктор Федорченко під час зустрічі з керівниками територіальних громад Сумщини.

«Ви всі бачили в якому жахливому стані знаходиться заклад. Він єдиний в області надає лікування онкологічним хворим. Наразі там немає ні людських умов, ні сучасного медичного обладнання. У нас в області 36 тисяч онкохворих. Приріст за перше півріччя склав дві тисячі. Найбільше захворіло у Тростянецькому, Охтирському, Білопільському і Роменському районах, – розповів голова обласної ради.

Він акцентував увагу, що насправді проблема для області дуже серйозна. Тому наразі стоїть завдання поставити лінійні прискорювачі, які в сумі коштують 190 млн грн. Це, за твердженням лікарів, дозволить значно скоротити захворюваність на рак.

Також Віктор Федорченко розповів про відкритий благодійний фонд, про вже виконаний великий обсяг робіт на території диспансеру – знесені бараки, розчищену територію, утилізовані старі мережі.

«Ми працюємо з аграріями, промисловцями, долучаємо меценатів. Вони перераховують кошти, оскільки розуміють важливість проблеми. Наша з вами спільна задача, як керівників, – зробити цей онкодиспансер, аби жителі громад могли отримувати якісну медичну допомогу і не помирали від раку», – зазначив голова обласної ради.

Тож попросив керівників територій також долучитися і попрацювати з аграріями та бізнесом, донести до них це питання. «Інвестори ставлять свої вимоги, але вони не є прийнятними, оскільки для них першим стоїть бажання заробити гроші, а не допомогти жителям чужої для них країни. Тож якщо ми зберемо ці кошти і купимо обладнання для онкологічного диспансеру, ми вирішимо надважливу для всіх жителів області проблему», – резюмував Віктор Федорченко, сподіваючись на підтримку голів тергромад.

Сумська обласна рада

comments powered by HyperComments