За 68 днів війни у Глухові народилось 63 дитини

Медицина 18:32, 2.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

За 68 днів війни у пологовому відділенні КНП «Глухівська міська лікарня» народилось 63 дітей. Зроблено 23 операції кесаревого розтину, всі дітки і молоді мами в нормі, повідомляє Глухівська міська рада
З 24 лютого у Глухові народжували не тільки наші сусіди із Путивля, Ямполя, Середино-Буди чи Кролевця, а були жінки з Чернігівщини, Харківщини, киянки, які шукали безпечного місця для пологів.
У Глухові готувались до різних сценаріїв, тому у пологовому завчасно встановили генератор, забезпечили відділення медикаментами, дитячим харчуванням.
Пологи у Глухові абсолютно безкоштовні. Як і раніше, тут практикуються партнерські пологи, функціонують сімейні палати.
За словами завідувача акушерсько-гінекологічним відділенням Ігоря Бараховича, під час війни медики зіштовхнулися із кількома проблемами.
«Благополучно виносити дитину жінкам складно через стрес. Знаєте, у мирний час у нас було буквально одна-дві завмерлі вагітності на великих термінах на рік, кілька викиднів, а тут мали за місяць чотири випадки відшарування плаценти, викидні на пізніх термінах. Війна вбиває навіть ненароджених дітей… », – говорить лікар.
У Глухові лікарня працює у штатному режимі, але були випробування. Звісно, ніхто не очікував, що більше місяця доведеться працювати в умовах тимчасової ізоляції. Лікарня купувала медикаменти, але щоб забрати їх із Сум або взяти гуманітарну допомогу із обласного штабу водії ризикували життям, проїжджаючи блок-пости окупантів.
Була гостра необхідність доправити кількох вагітних в обласну лікарню – везли обережно, як цінність. Натомість рашисти на блок-посту змушували роздягатись, автоматом тикали в живіт.
«Стратегічний запас медикаментів був на контролі. Міська влада докладала всіх зусиль, щоб ми були готові прийняти за потреби у 2-3 рази більше породілль. Бо ніхто не знав, як розвиватимуться воєнні дії на різних напрямках, куди поїдуть люди. За рахунок лікарні ми забезпечені знеболюючими, кровоспинними препаратами. Є антибіотики, наші специфічні медикаменти. Є всі інструменти, шприці, перев’язувальний матеріал. Міська влада спрямовувала у пологове відділення всю можливу гуманітарну допомогу, одних памперсів отримано більше 90 пачок, 50 упаковок дитячого харчування, 60 пачок жіночої гігієни, багато антисептиків, туалетний папір, рукавички, миючі засоби тощо. 16 упаковок підгузків і 2 дитячого харчування привезли за власної ініціативи шосткинські волонтери. Зараз всім користуємось. Головне – у нас з повною віддачею працюють лікарі, медсестри та технічний персонал», – розповідає І.Барахович.
Щодо «Пакунку малюка», то безкоштовні набори для новонароджених закінчились два тижні тому. Наразі чекають нових поставок.
comments powered by HyperComments
Нагору