Як відбувається поховальна церемонія померлих від коронавірусу у Глухові?

#коронавирус | 15:27, 23.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Людей, які померли від коронавірусної хвороби, у Глухові хоронять за чітко визначеним алгоритмом, дотримуючись заходів епідемічної безпеки. Тіло покійного після спеціальної обробки поміщають у целофан, а потім у труну.

Про те, як здійснюється ритуал поховання померлих від COVID-19, Глухів.info розповіла завідуюча Глухівським відділенням Сумского лабораторного центру Марина Матвієнко

«Пацієнтів, які померли від коронавірусу відправляють до моргу. Наскільки мені відомо, їхні правила не дозволяють переміщення тіла померлого додому. Тому стандартна процедура – це підготовка померлого до поховання людьми, одягнутими в спецкостюми. Перш ніж помістити покійного в труну, його тіло підлягає обробці, після чого загортається в целофан. Родичі забирають померлого вже в закритій труні, яку забороняється відкривати. Тобто попрощатися, провести в останню путь людину, як передбачається традиційними траурними ритуалами, на жаль не можливо. Що ж стосується землекопів, які працюють на кладовищі, то їм не потрібен спецодяг, адже контакту з померлими у них немає», – коментує Марина Леонідівна.

Тож, труну з людиною, яка пішла з життя внаслідок коронавірусу відкривати заборонено, згідно постанові «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19)». А на похованні можуть бути присутніми лише 10 осіб.

Зазначимо, у постанові, зокрема, сказано, що «потенційний ризик передачі SARS-CoV-2 через контакт з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженим випадком коронавірусної хвороби (COVID-19) вважається низьким і може бути пов’язаний:

• з прямим контактом із тілом померлої особи або фізіологічними рідинами, в яких присутній вірус SARS-CoV-2;
• з прямим контактом із забрудненими об’єктами».

У постанові описана процедура підготовки тіла померлої особи до поховання чи кремації.

Скріншот з постанови МОЗ. Повний текст постанови – тут

Як ми повідомляли, станом на ранок 23 листопада 2020 року в місті та районі зареєстровано 13 летальних випадків, спричинених ускладненнями коронавірусної хвороби.

comments powered by HyperComments