Виїзд за межі області для військовозобов’язаних: Генштаб ЗСУ скасував рішення про видачу дозволів

Актуально 19:20, 6.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

Генеральний штаб ЗСУ ухвалив рішення щодо скасування дії порядку надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання.

Про це повідомив у Telegram-каналі Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

На засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу, — про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Залужний наголосив, що цей документ стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави.

З метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання ухвалено рішення про скасування даного Порядку зі скеруванням на його доопрацювання.

Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Головнокомандувач Збройних Сил закликав українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави.

Як повідомлялося раніше, для виїзду з місця проживання військовозобов’язаним нібито був потрібен дозвіл територіальних центрів комплектування. Проте йшлося не про пересування територією України, а про зміну місця проживання або місця реєстрації.

Згодом Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося.

comments powered by HyperComments
Нагору