Художественная ковка

Всупереч інтригам: У Глухівській міській лікарні буде сучасне приймальне відділення

Суспільство | 14:40, 10.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Глухові завершують план реконструкції приймального відділення міської лікарні. Планується створення сучасного відділення невідкладної допомоги згідно всіх вимог

Питання створення відділення невідкладних станів Глухівської міської лікарні постало задовго до останніх подій, які відбуваються у місті. Ще в 2011 році постановою Кабміну було визначені опорні заклади  по всій Україні (їх 212), які матимуть необхідну інфраструктуру та потужності для надання екстреної медичної допомоги. В Сумській області таких опорних закладів 7, в число яких увійшла і наша міська лікарня.

В січні, відповідно договору підписаному Анатолієм Кіяшко, проектантам Глухівського проектного бюро було доручено розробити проектно-кошторисну документацію приймального відділення лікарні. На розробку відповідного плану виділили кошти у розмірі 50 тис. грн.. Але такий план не передбачав організацію зовнішнього і внутрішнього простору відділення. Тобто, всупереч вимогам Департаменту охорони здоров’я відповідальними за проект особами проігнорувалось облаштування лікарняної приймальні таким необхідним, базовим оснащенням в частині електрики та пожежної частини.

Проектант займався питанням протягом більше 4-х місяців, але проектна документація при  проходженні експертизи виявилась незадовільною. Вона була оформлена всього на 20%, та, як наслідок, не пройшла експертну оцінку. Чиновники ж замовчували про реальний стан справ.

Після 20 травня на сесії міськради виконуючим обов’язки головлікаря було призначено Сергія Носкова. Тоді ж і піднялась на поверхню проблема, що стосується розробки проекту приймального відділення. З урахуванням обставин Сергій Володимирович взяв під особистий контроль це питання, при вивченні якого виявилось, що проектно-кошторисна документація не готова для створення відділення.

“Коли почали розбиратися, то виявили, що взагалі з такими непрофейсійними діями є загроза втратити кошти на ремонт приймального відділення. І тоді були підключені всі – міська рада, Суми, депутатський корпус.  На сесії виділили кошти у сумі 397 тис грн. Сумське проектне бюро, яке робило проекти іншим лікарням, почало працювати над розробкою документації для Глухівської лікарні. Встрибнули в останній потяг, почали писали гарантійні листи про виділення коштів. Часу було обмаль. Так, якщо для Сумської лікарні проект готували протягом 3 місяців, то тут в авральному режимі його зробили за 2 місяці. Скористались останнім шансом.”

Зі слів Сергія Володимировича, виділені 50 тис. грн. – це обсяг робіт, окреслений лише голими стінами: “Той проект був без вентиляції, пожежної частини, водопостачання, водовідведення, електрики, медичного обладнання,- голий кошторис”, – підкреслює Носков.

На даний час проект готовий, пройшов експертизу, є експертний висновок. Вже і тендер оголошено на виконання ремонтних робіт. Так, на сайті публічних закупівель Prozorro, на ремонт планують витратити понад 26 млн грн.

Зокрема, перед підрядником стоїть завдання щодо оновлення покриттів підлоги та сходів, каналізаційних та водних мереж, опалення. Разом із цим мають встановити кисневу станцію, систему оповіщення при пожежі, відеоспостереження, дизельну електростанцію, а також навести порядок на прилеглій території лікарні.

Та радість затьмарюється новою хвилею претензій з боку Анатолія Івановича на адресу Сергія Носкова. Кіяшко, який знаходиться на лікарняному більше 3-х місяців, енергійно почав вести работу по дестабілізації обстановки.

“На минулому тижні Анатолій Кіяшко заявив медперсоналу, що проектно-кошторисна документація не готова. Більш того почались дзвінки в адміністрацію області з хибними повідомленнями начеб-то про нереалізацію проекту. Є припущення, що фантастична команда хоче його зірвати, умисно дезінформуючи, вводячи в оману представників обласної адміністрації”, – пояснює Сергій Володимирович.

Команда Демішевої не полишає намірів повернути собі владні повноваження, діючи за принципом “виколю собі око. Нехай тещі буде соромно, що в неї зять одноокий”.

Чому така позиція Кіяшко і Самоброд – не зрозуміло. Вони повинні радіти, що виправлені помилки, які вони ж і допустили, а на даному етапі зробили все можливе, щоб приймальне відділення прошло реконструкцію і функціонувало. Тим більше, коли немає сучасного приймального відділення, говорити про функціонування опорної лікарні взагалі немає сенсу.

Своїм “професіоналізмом” не дайте загубити те, що ми виправили. Гроші вже на рахунку в Сумах. Область проводить тендер. Ми не маємо до цього ніякого відношення. Якого підрядника Сумська адміністрація привезе, той і буде працювати”,  – коментує ситуацію заступник міського голови Маріанна Васильєва. – Визнайте свої помилки і не користуйтесь результатом роботи людей, які професійно підійшли до цього питання!

В свою чергу Сергій Носков резюмує: “Як театр починається з вішалки, так і лікарня з приймального відділення. Хочу висловити щирі слова подяки за сприяння в вирішенні гострого питання всім небайдужим, окремо депутатам та секретарю міської ради Юрію Олександровичу.”

 

 

comments powered by HyperComments