Воші атакують. На Глухівщині зростає кількість хворих педикульозом

До уваги!, Зв'язок | 11:22, 15.11.2019
 Поділитися

Поділитися в

За 9 місяців 2019 року показник ураженості населення Сумської області педикульозом знизився на 21,2% і становить 89,12 на 100 тис. населення проти 113,4 за аналогічний період 2018 року (974 вип. проти 1238). В тому числі рівень ураженості дитячого населення педикульозом знизився на 15%.

Але, захворюваність населення на педикульоз по Глухівському району є однією із найвищих по області, так за 9 місяців 2019 року виявлено 42 хворі особи, показник – 155,17 на 100 тисяч населення, що в 1,7 разів більше ніж по області, в т.ч. 33 дитини. Із всієї кількості хворих по місту Глухів – 7 осіб (показник на 100 тисяч населення склав 21,39), із них 4 дитини віком до 17 років, а по Глухівському району – 35 осіб (показник на 100 тис. населення – 155,17), в тому числі 29 дітей віком до 17 років. При цьому зрозуміло, що фактично уражених більше.

Найбільш високі рівні ураженості виявлені в дитячих організованих колективах серед учнів шкіл – інтернатів – 23 дитини та школярів загальноосвітніх шкіл – 8 дітей. Проаналізувавши показники треба відмітити, що практично 79% від виявлених випадків це вражені діти віком до 17 років. І це проблема не тільки самих дітей, а і їх батьків.

Дитина вражена педикульозом стає в центрі розмов та насмішок зі сторони друзів та ровесників. Така психологічна травма важко переноситься дітьми. Завжди тема педикульозу обговорюється з відтінком сорому та неприязні.

Як же людина заражається вошима?

Поки на Землі є хоч одна пара вошей, їх рід не перерветься. Розмножуються воші дуже інтенсивно. Одна самиця воші за один місяць життя наносить близько 150 яєць (кожного дня близько 4 яєць). Традиційно склалось, що розповсюдження вошей зв’язують з війнами, низьким матеріальним рівнем життя, міграцією населення, погіршенням соціально-побутових умов
населення. Загрозу відчувають і від соціально-неадаптованих осіб, які ведуть неосідлий спосіб життя. Але це не так.

І благополучних людей воші не залишають в спокої. Навіть охайні люди можуть привезти цих комах з відрядження, мандрівки, подорожі та інше, а діти можуть заразитись в колективі або під час активного відпочинку в літній період при тісному
спілкуванні з друзями, ровесниками. Зараження відбувається або безпосередньо від завошивленої особи, або через речі завошивленої особи.

Шановні батьки! Відправляючи свою дитину на відпочинок за новими враженнями попередьте про виконання та дотримання правил особистої гігієни з метою недопущення враження вошима. А після перебування у місцях з великою скупченістю населення, після активного відпочинку обов’язково потрібно переглянути волосся на предмет виявлення
вошей. І взагалі оглядайте волосся вашої дитини щотижня, звертаючи увагу на скроні, тім’я, потилицю.

При виявленні вошей чи яєць вошей в будь-якій стадії розвитку, необхідно:
– негайно звернутися до сімейного лікаря, який призначить один із великої кількості
педикулоцидів, що реалізуються в аптечній мережі та провести обробку ураженої особи з
дотриманням правил використання засобів;
– провести механічну санітарну обробку (видалення яєць вошей проводиться тільки стягуючи
руками з кожної волосини);
– здійснити дезінфекцію постільних та носильних речей хворого (кип’ятіння, прасування
тощо).

За інформацією Завідуючої Глухівським відділом Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко

comments powered by HyperComments