Вода забирає життя: на Сумщині за добу загинуло 5 людей

Безпека громадян | 13:20, 12.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Спека, яка встановилася в області змушує шукати порятунку в прохолоді річок та озер. Проте не можна забувати, що вода не пробачає помилок, тому такий відпочинок потребує крайньої обережності! На жаль, не всі це усвідомили. Повідомляє ДСНС у Сумській області.

Лише 11 червня в області водна стихія забрала життя 4 людей. Це при тому, що упродовж всього минулого тижня на водоймах потонуло 5 людей. Трагічні випадки зафіксовані у Конотопському (села Жолдаки та Сім’янівка), Сумському (с. Хомине) районах та обласному центрі. Вік загиблих від 29 до 48 років.

Як свідчить аналіз надзвичайних подій, за останні 5 років на Сумщині це перший випадок, коли упродовж доби на водоймах загинуло одразу 4 людей. Загалом у поточному році водна стихія забрала життя вже 20 людей. А купальний сезон лише розпочався! Найбільша кількість загиблих зафіксована у Сумах – 4, Конотопському районі – 3, а у Сумському, Шосткинському, Тростянецькому та Білопільському районах по 2 загиблих.

Органами місцевого самоврядування по області визначено 17 офіційних місць для купання населення, із них жодного по м. Суми. Це при тому, що в обласному центрі розташована велика кількість водойм (річка Псел, озеро Чеха, Пришибське, Блакитні озера та багато інших). Проте жодне місце не має статусу пляжу!

Щоб запобігти нещасним випадкам рятувальники відвідують місця масового купання людей на водних об’єктах. Проводять роз’яснювальні бесіди з громадянами щодо обережного поводження. Отже вкотре наголошуємо, що не можна: заходити у воду в нетверезому стані, купатися в незнайомих і необладнаних для цього місцях, запливати занадто далеко від берега. Треба слідкувати один за одним, щоб у екстремальній ситуації вчасно надати необхідну допомогу. Особливої уваги потребують діти! Дорослим треба постійно не випускати їх з поля зору та роз’яснювати малечі про небезпеку на водоймах.

Пам’ятайте, від відповідальності та обережності залежить безпека вашого відпочинку!