Верховна Рада поки не заборонятиме Українську православну церкву (МП): дивитимуться після перемоги

 Поділитися

Поділитися в

В інтерв’ю РБК-Україна голова Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, що парламент не розглядатиме законопроєкт про заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату на території України. Це може призвести до розколу суспільства.

Ми тривалий час обговорювали це питання в межах наших політичних фракцій і груп. І попри те, що всі десь усередині мають своє внутрішнє рішення, яке багато в чому збігається з тим, про що ви говорили, ми домовились так: під час війни ми не маємо права приймати жодного закону, який розколює українське суспільство, – зазначив Стефанчук.

За його словами, будь-який закон, який вноситься до Верховної Ради і розколює суспільство, дає поштовх до появи чи активізації внутрішніх колаборантів в державі. Цього не можна допустити, тому що українська нація має бути єдиною.

Будемо розбиратися з усіма після перемоги. Ми подивимося, хто та як себе поводив під час війни. Адже в нас є й багато псевдопатріотів, які все життя розказували, як вони люблять Україну, а з першими пострілами втекли з Києва за кордон чи в більш спокійні міста нашої країни. Сьогодні унікальний шанс – усі зняли свої маски. Війна зриває вуалі з усіх: з патріотів, з проросійських політиків. І суспільство може реально бачити, хто за Україну, а хто має якісь інші наміри, – сказав голова Верховної Ради.

Зазначимо, що 22 березня 2022 року у Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 7204 “Про заборону Московського патріархату на території України”. Ініціаторкою законопроєкту є депутатка Оксана Савчук.

Документ пропонує заборонити діяльність Московського патріархату –Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною РПЦ, зокрема Української православної церкви (УПЦ).

comments powered by HyperComments
Нагору