«Вашу картку заблоковано»: як 56-річний глухівчанин втратив майже 10 000 грн

Суспільство 19:51, 10.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

До поліції Глухова з заявою про шахрайство звернувся 56-річний місцевий житель. Чоловік розповів, що йому зателефонував невідомий, який у розмові назвався співробітником банку. Останній розповів, що картку клієнта заблоковано через підозрілі операції. Проте, аби він і надалі міг безперешкодно скористатися своїм рахунком, йому потрібно назвати код, який прийшов йому в смс-повідомленні з фінансової установи.

Нічого не підозрюючи, глухівчанин надав телефонному співрозмовнику прохану інформацію й вже за кілька хвилин пожалів про це. Майже одразу він отримав банківське повідомлення про зняття з його рахунку 9 500 гривень. За словами заявника, він знав про такі шахрайські схеми, проте, на той момент все ж повірив чоловікові, який телефонував.

У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» ККУ, в рамках якого встановлюється особа зловмисника.

Поліцейські знову звертаються до громадян з проханням не довіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались.

Якщо вам телефонують з банку та просять коди з смс – повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій або авторизації, підвищення безпеки вашого рахунку, відновлення дії банківської картки, підвищення кредитного ліміту – не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні!

Відділ комунікації поліції Сумської області

comments powered by HyperComments
Нагору