Художественная ковка

В день боротьби з поліомієлітом глухівчанам нагадують про наслідки “хвороби брудних рук”

 Поділитися

Поділитися в

Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній (WORLD POLIO DAY). Цей захід має за мету привернути увагу світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення боротьби за викорінення цієї хвороби на всій планеті.

Що треба знати і зробити, щоб подолати поліомієліт:

– Поліомієліт – це небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається вірусом. Поліовірус здатен уражати нервову систему людини та спричиняти незворотні паралічі.

– Перша вакцинація від страшної недуги була зроблена ще у 1961 році. Завдяки 30-річній протидії поліомієліту в усьому світі, захворюваність у світі зменшилася з 350 000 випадків на рік у 1988 р. до 37 випадків у 2016 р. Фахівці ВООЗ кажуть, що світова спільнота дуже близька до подолання поліомієліту.

– Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дитину протягом всього лише кількох годин.

– Не існує ліків проти високозаразного вірусу поліомієліту: імунізація є нашим єдиним ефективним захистом.

– Спалах поліомієліту в Україні в 2015 році підтверджено міжнародними організаціями з охорони здоров’я. Після 19-річної відсутності, поліомієліт знову повернувся в Україну. Ті, хто знаходяться в зоні ризику, постраждають найбільше. В Україні у 2014 р. менше 50% дітей були не вакциновані взагалі або вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації
проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Причиною спалаху поліомієліту є хронічно низький рівень імунізації в країні.

– Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.

– ВСІ діти в Україні віком 2-4 місяці повинні бути вакциновані інактивованою вакциною. В 6, 18 місяців, 6 і 14 років – оральною поліомієлітною вакциною.

– Оральна поліовакцина (ОПВ) є єдиною ефективною зброєю проти поліомієліту під час спалаху цієї хвороби.

– Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціатив щодо ліквідації поліомієліту. Безпека наших дітей – наша відповідальність.

Нагадаємо, що Єдиною і дієвою профілактикою цього захворювання залишається вакцинація. Вакцина захищає життя Вашої дитини.

Завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко

comments powered by HyperComments