В анабіозі: у Глухові сесія міськради знов не відбулась, місто без бюджету

Влада, Політика | 19:25, 16.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Питань, які вимагають термінового вирішення, накопичилося більш, ніж достатньо. Але, в першу чергу багатьох містян хвилює неприйнятий бюджет. Так, відчай штовхнув багатодітну матір прийти до міськради вимагати у влади дитячу допомогу, на яку її родина змушена жити, але без бюджету цих грошей вони не побачать. Тижнями раніше люди, залежні від процедури гемодіалізу також звертались до керманичів з одним проханням – не залишати їх на одинці зі своїми проблемами. Та насамперед, без бюджету не видно стрибку у розвитку Глухова, на відміну від сусідніх міст, про що часто спілкуються між собою городяни.

Сьогодні, у залі засідань зібралися депутати, представники ЗМІ, небайдужі до подальшої долі міста городяни. Мер Мішель Терещенко не з`явився у сесійній залі, також були відсутні деякі депутати. До присутніх вийшла секретар міськради Олена Демішева, щоб відкрити сесію і привітати глухівчан зі вступом в дію закону України про мову, на честь чого трибуна була прикрашена плакатами з виставки моварт. Після виконання гімну України, Олена Миколаївна оголосила, що зареєструвалось 22 депутати, тож 2-е пленарне засідання дев`ятої сесії міськради було відкрито.

Голова Глухівської виборчої комісії Наталія Зайцева зачитала постанови, згідно яких на місце відкликаних секретар міськради мала б зареєструвати наступних за черговістю депутатів. Однак, Олена Демішева погодилась зареєструвати тільки народних обранців від своєї політичної партії, а депутатів від опозиції відмовилась вносити в список: “Визнаємо депутатами лише тих депутатів, які не знаходяться в стадії оскаржень і судових рішень”, – сказала посадовиця.

Натомість, Наталія Володимирівна підвела рису напруженої розмови з Оленою Демішевою: “Якщо ви відмовляєтесь їх реєструвати, ви вчиняєте правовопорушення за ст.. 212. Я повинна скласти протокол. Умисно та шляхом відмови не виконала рішення виборчої комісії.” 

Після складання протоколу до трибуни вийшов Юрій Бурлака та оголосив, що більшістю депутатів буде направлено лист до Глухівської міської ради з вимогою одразу після виборів провести позачергову сесію та громадську дискусію, щоб обговорити незаконні призначення, недопуск депутатів до виконання своїх прямих обов`язків та низку соціально-економічних питань по місту.

Мені надоїло бути присутнім там, де попирається закон всіма посадовими особами міської ради“, – підкреслив голова фракції “Воля народу”.

Депутати від опозиції покинули зал засідань, секретар міської ради Олена Демішева оголосила закриття сесії у зв’язку з відсутністю кворуму.

Та дискусія на цьому не закінчилась. Олена Миколаївна звернулась до керівника Шосткинської місцевої прокуратури Андрія Байдака з тим, щоб в прокуратурі чесно та незаполітизовано розслідували другу хвилю відкликань народних обранців. В розмові з юристом Глухівської міськради Андрій Байдак сказав, що готовий на особистому прийомі обговорити факти кримінальних порушень чиновників, якщо такі є.

Надривно – емоційним став виступ радника мера Мішеля Терещенко Юрія Івановича Мудрого. В повчальній манері він критикував роботу прокуратури, зауважуючи, що краще інших знає зсередини як функціонує правова система. Мудрий вичитував Андрія Байдака наче хлопчиська, який начебто неспроможний результативно працювати.  Також заявив, що має наміри звертатися до генпрокурора області: “Вы не хотите работать. Мы поедем к Виталию Анатольевичу, и он примет правильное решение и в отношении вас конкретно. Он хорошо и четко разговаривает с подчиненными за простую бездеятельность… Я его хорошо знаю, он порядочный человек. Будьте добры, наведите порядок”.

Фінальним акордом сесії, яка не відбулася стала драматична сцена з жінкою з незаможної родини, яка прийшла вимагати невиплачену ще з квітня соцдопомогу на дітей.

comments powered by HyperComments