Увазі споживачів! У багатьох країнах фіксують спалах сальмонельозу через споживання шоколадних виробів Kinder Surprise

 Поділитися

Поділитися в

Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактиики хвороб повідомляє, що, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у багатьох країнах спостерігається спалах Salmonella Typhimurium, пов’язаний зі споживанням шоколадних виробів Kinder Surprise.

 Через Європейську систему швидкого оповіщення про харчові продукти та норми (RASFF) отримано інформацію про те, що продукти які можуть бути пов’язані з цим спалахом, були розповсюджені на території Україні.

Довідково: сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella.

Епідеміологічну ситуацію щодо сальмонельозу в більшості країн світу і в Україні оцінюють наразі як несприятливу з тенденцією до подальшого погіршання. Сальмонели досить стійкі до дії фізичних і хімічних факторів довкілля. Вони можуть зберігати життєздатність у воді до 3 місяців, у кормах тварин — до 1,5 року, у м’ясі та яйцях — до 7 міс., у заморожених продуктах, висушених фекаліях — до 2 років. У молочних і готових м’ясних продуктах сальмонели здатні розмножуватись. Бактерії стійкі до соління, копчення. Для їх знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів.

 Джерело збудника інфекції – тварини (велика рогата худоба, свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, рептилії, коти, собаки, домашні гризуни), хворі на сальмонельоз люди або здорові бактеріоносії.

 Носійство може тривати від кількох днів до кількох років. Людина в підтримці циркуляції сальмонел в природі значно поступається тваринам.

 Механізм передавання інфекції – фекально-оральний. Зараження відбувається харчовим, водним і побутовим шляхами.

 У 96-98 % випадків інфікування пов’язане зі споживанням забрудненої сальмонелами їжі. У харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але й швидко розмножуються. За ризиком забруднення сальмонелами продукти харчування розташовують так:

• м’ясо тварин і вироби з нього,

• риба і морепродукти,

• яйця і вироби з них,

• молоко і молокопродукти,

• овочі та фрукти.

Сальмонельоз має літньо-осінню сезонність, що пов’язано з активацією в цей період механізму передавання бактерій.

Інкубаційний період коливається від 6 годин до 2-3 діб.

 Симптоми сальмонельозу: підвищення температури, головний біль, слабкість, нездужання, біль в животі, нудота, блювання, діарея, зневоднення.

 Профілактика сальмонельозу включає широкий комплекс санітарних та протиепідемічних заходів.

 У разі появи симптомів захворювання негайно зверніться за медичною допомогою і не займайтеся самолікуванням!

comments powered by HyperComments
Нагору