Уродженцю Глухівщини, що очолював прикордонну службу, загрожує до 6 років в’язниці за корупційні схеми

Новини 20:01, 20.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

САП і НАБУ завершили слідство у справі стосовно колишнього голови Державної прикордонної служби України та його спільників.

Про це повідомили у прес-службі Слідчої антикорупційної прокуратури.

Їх підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, внаслідок чого львівський забудовник отримав неправомірну вигоду більш ніж у 10,68 млн грн.

“12 грудня 2022 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишніх голови Державної прикордонної служби України та начальника першого відділу капітального будівництва прикордонної служби, а також директора товариства – забудовника, підозрюваних у зловживанні владою та службовим становищем”, – йдеться у повідомленні відомства.

За дорученням прокурора детективи НАБУ стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення перед спрямуванням обвинувального акта до суду.

“У першому півріччі 2019 року товариство – забудовник відповідно до укладених договорів мало передати Державній прикордонній службі України 66 квартир у двох будинках, розташованих у межах Львова, зокрема один із них – у центральній його частині, для подальшого заселення прикордонників та їхніх родин. Однак, попри договірні зобов’язання, забудовник продав призначені для прикордонників квартири”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, для приховування своїх злочинних дій директор товариства набув злочинної змови з представниками Державної прикордонної служби України та провів “заміну” житла, хоча воно не відповідало умовам договорів. В результаті прикордонна служба отримала 53 квартири в одному з районів Львівської області, вартість яких на 10,68 млн грн дешевша за нерухомість у Львові, що підтверджено висновками проведених експертиз.

28 жовтня 2022 року САП і НАБУ повідомили згаданим особам про підозру. Санкція статті передбачає максимальне покарання до 6 років ув’язнення.

НАБУ та САП не розголошують імені чиновника, але за даними ЗМІ, йдеться про колишнього голову Державної прикордонної служби Петра Цигикала.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, судячи з оприлюднених фото, йдеться про ЖК “Америка” та ЖК “Великобританія”. Обидва комплекси зведені будівельною корпорацією РІЕЛ.

Довідка

Цигикал Петро Олександрович – колишній голова Держприкордонслужби України.

Народився 20 червня 1966 року в селі Дунаєць Глухівського району Сумської області. Закінчив Пермське військове авіаційно-технічне училище (1989 р.) та Національну академію Служби безпеки України (2001 р.)

Кар’єра

  • У 1989-1992 роках служив у 1-й повітряній армії у 293-му окремому розвідувальному авіаційному полку на посадах техніка та старшого техніка.
  • Службу у прикордонному відомстві розпочав у 1994 році у контрольно-пропускному пункті “Глухів” Сумського загону прикордонного контролю Прикордонних військ України на посадах офіцера та старшого офіцера.
  • До вересня 2014 року проходив службу на оперативних посадах в органах охорони державного кордону ДПСУ. А у вересні-листопаді 2014 року був заступником начальника регіонального управління з оперативно-розшукової роботи Північного регіонального управління Держприкордонслужби.
  • У листопаді 2014 року очолив Департамент оперативної діяльності адміністрації Державної прикордонної служби України. За його ініціативою та під безпосереднім керівництвом розроблено та запроваджено нові методи оперативно-розшукової роботи, діяльність оперативних підрозділів спрямована на ефективну та результативну протидію розвідувально-диверсійної діяльності російських спецслужб та організованої злочинності на державному кордоні.

Петро Цигикал також організував і забезпечував оперативне прикриття в зоні вздовж лінії зіткнення у смузі безпеки у Донецькій та Луганській областях.

У травні 2016 року Цигикал розповідав прес-службі президента України про викрадення в італійській Вероні 17 цінних картин, які були знайдені на Одещині та пізніше повернуті Італії особисто Петром Порошенком.

25 липня 2017 року отримав звання генерала – генеральські погони вручив йому особисто президент Порошенко під час відвідин Одеського прикордонного загону.

З липня 2017 року був призначений головою Держприкордонслужби. 31 травня 2019 року був звільнений у запас із правом носіння військової форми президентом Володимиром Зеленським.

comments powered by HyperComments
Нагору