Учасники проєкту “Невідомий Бортнянський” планують завітати до Глухова

Мистецтво 17:39, 26.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вже цієї осені в Івано-Франківську відбудеться прем’єра п’яти музичних фільмів, де звучатимуть віднайдені хорові концерти, написані геніальним українським композитором Дмитром Бортнянським. Пише kurs.if.ua

Виконує всі п’ять творів Івано-Франківський Камерний хор «Воскресіння». Самі зйомки відеоробіт проходять в різних храмах України. Поки робота над фільмами продовжується, у мережі відбулась прем’єра тизера проєкту «Невідомий Бортнянський».

Зйомки фільмів відбуваються на п’яти локаціях, в п’яти містах України. На сьогодні вже відзняли роботи в Києві, Чернігові та Одесі.

У планах відвідини Глухова:

«У фільмах ми прагнемо не тільки представити полотна композитора через чудовий спів Камерного хору «Воскресіння», через чудові храми, в яких ці концерти виконуються, але також наскрізно будуть проходити лінії життя композитора. Ми відкриватимемо нові сторінки, побуваємо у Глухові. Познайомимося з сучасним хором, який співає в Глухові і продовжує справу Бортнянського. Подорожуючи різними містами, ми пов’язуємо життя Бортнянського з Україною. Його творчість, його надзвичайно цікаве, повне пригод життя», – розповіла режисера Любов Терлецька.

«Це перший великий плюс, який закладає будь-якому хоровому колективу, будь-якому диригенту фундаментальні знання й навики, які потрібно потім вдосконалювати на музиці композиторів романтизму, сучасності. Друге – величезна маса оптимізму. Можливо, європейського, італійського, де він вчився. Цей оптимізм несеться з кожного його твору. Він всюди по-різному представлений, в мінорі, в мажорі. Просто неймовірна творчість великого генія, нашого українського генія з Глухова Дмитра Бортнянського», – акцентує Володимир Рудницький.

comments powered by HyperComments
Нагору