У Шосткинському районі зберігається ризик інфікування туляремією та лептоспірозом
Здоров`я 17:57, 31.12.2022
Поділитися
Поділитися в
Копіювати посилання

Територія Шосткинського району є осередком природного поширення зооантропонозних інфекцій, спільних для людей і тварин, таких як туляремія та лептоспіроз, застерігає Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок, болючістю у литкових м’язах, супроводжується хвилеподібною лихоманкою. Несвоєчасне звернення до лікаря може привести до летального випадку.
Лептоспіроз у нашому районі реєструється в поодиноких випадках. За останні 5 років зареєстровано 6 випадків цього захворювання серед людей.
Туляремія проявляється лихоманкою, головним болем, загальною слабкістю та характерною ознакою – збільшенням регіональних лімфатичних вузлів у місці проникнення збудника (бубон).
Захворюваність на туляремію в районі також має поодинокий характер: за останні 5 років зареєстровано 2 випадки.
Спільним для згаданих інфекційних хвороб є те, що основними джерелами збудників є гризуни (у понад 75% випадків), а шлях зараження, переважно, водний (майже 50% випадків).
Інфікування людини відбувається при контакті з факторами зовнішнього середовища, зокрема водою відкритих водойм, забрудненою виділеннями гризунів або безпосереднім контактом з гризунами – носіями збудників зооантропонозів у природі.
Ситуацію ускладнюють труднощі з проведенням дератизаційних заходів на об’єктах епідризику та в приватних господарствах, які знаходиться під постійними обстрілами.
Тому зберігається ризик інфікування збудниками небезпечних природньо-осередкових інфекційних хвороб.
Для запобігання інфікуванню необхідно:
– забезпечити відповідний захист від гризунів місць проживання людей та особливо джерел водопостачання;
– проводити дератизацію приміщень та максимально захищати харчові продукти і воду від проникнення гризунів;
– під час сільськогосподарських робіт та перебуванні біля водойм використовувати засоби індивідуального захисту;
– у жодному разі не використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів, фруктів, а особливо для приготування їжі на природі;
У разі погіршення стану здоров’я, а після перебування біля водойми чи відпочинку на природі, негайно звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням.
Раннє звернення за медичною допомогою сприяє швидкому одужанню без важких ускладнень.