У Шосткинському районі зберігається ризик інфікування туляремією та лептоспірозом

Здоров`я 17:57, 31.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

Територія Шосткинського району є осередком природного поширення зооантропонозних інфекцій, спільних для людей і тварин, таких як туляремія та лептоспіроз, застерігає Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
 Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок, болючістю у литкових м’язах, супроводжується хвилеподібною лихоманкою. Несвоєчасне звернення до лікаря може привести до летального випадку.
 Лептоспіроз у нашому районі реєструється в поодиноких випадках. За останні 5 років зареєстровано 6 випадків цього захворювання серед людей.
 Туляремія проявляється лихоманкою, головним болем, загальною слабкістю та характерною ознакою – збільшенням регіональних лімфатичних вузлів у місці проникнення збудника (бубон).
 Захворюваність на туляремію в районі також має поодинокий характер: за останні 5 років зареєстровано 2 випадки.
 Спільним для згаданих інфекційних хвороб є те, що основними джерелами збудників є гризуни (у понад 75% випадків), а шлях зараження, переважно, водний (майже 50% випадків).
 Інфікування людини відбувається при контакті з факторами зовнішнього середовища, зокрема водою відкритих водойм, забрудненою виділеннями гризунів або безпосереднім контактом з гризунами – носіями збудників зооантропонозів у природі.
 Ситуацію ускладнюють труднощі з проведенням дератизаційних заходів на об’єктах епідризику та в приватних господарствах, які знаходиться під постійними обстрілами.
Тому зберігається ризик інфікування збудниками небезпечних природньо-осередкових інфекційних хвороб.
Для запобігання інфікуванню необхідно:
– забезпечити відповідний захист від гризунів місць проживання людей та особливо джерел водопостачання;
– проводити дератизацію приміщень та максимально захищати харчові продукти і воду від проникнення гризунів;
– під час сільськогосподарських робіт та перебуванні біля водойм використовувати засоби індивідуального захисту;
– у жодному разі не використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів, фруктів, а особливо для приготування їжі на природі;
 У разі погіршення стану здоров’я, а після перебування біля водойми чи відпочинку на природі, негайно звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням.
 Раннє звернення за медичною допомогою сприяє швидкому одужанню без важких ускладнень.
comments powered by HyperComments
Нагору