У Глухові зробили тротуари там, де їх ніколи не було

Інфраструктура 18:08, 9.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Так, на вулиці Терещенків взялися за ремонт тротуару. Відновлювальні роботи тут не проводилися з часів здобуття незалежності України. 

“Скільки пам’ятаю себе, стільки ніхто з влади тротуар не робив. А я живу на цій вулиці більше 30 років. Та й подивіться самі, хіба можна назвати повноцінним тротуар, де ходять як мінним полем, ступаючи туди, де немає каменів і колдобин? А вони всюди… Ось і виходить, що люди в основному рухалися вузькою стежкою. Подолати цю ділянку побитого шляху, проходжуючись удвох поряд було вже проблематично через шматки здибленого асфальту. Тут бездоріжжя поза сезонним часом.

У дощ каша з бруду і крупиць асфальту, що розвалюється, в перші холоди навіть від інею ожеледиця, у відлигу майже гірський струмок, а через літню спеку все взуття в смолі.”, – каже один із мешканців вулиці.

Справді, детальніше описати багатостраждальний тротуар, ніж людині, яка тут живе, просто неможливо. Але тепер благоустрій дістався і сюди. Нове дорожнє покриття покращить зовнішній вигляд пішохідної доріжки, починаючи від перехрестя на 4 м углиб, плюс компенсує мотання нервів у клубочок глухівчан, які проживають у приватному секторі.

На даний момент демонтовано залишки старого асфальтобетону, виконано підготовчі роботи до укладання плитки.

Пристойний вигляд набули доріжки ще на кількох вулицях. Зокрема, здійснилася мрія багатьох мешканців Києво-Московської, де на правій частині постелили нову плитку. Раніше проходячи цим тротуаром неможливо було не спіткнутися, а коляску з дитиною доводилося переносити в руках. Довгий час пішохідна доріжка залишалася у жалюгідному стані. Тепер тротуар має нове рівне покриття, а місце, зване “порталом” нарешті обладнали системою водовідведення.

Комфортною для пішоходів стала вулиця Шевченка. На частині цієї вулиці тротуару фактично не було. А саме – на відрізку від будівлі СБУ до перетину зі Спаською. Пішоходам на свій страх та ризик часом доводилося цю ділянку проходити вздовж проїжджої частини. Тепер ризикувати життям у такий спосіб – не доведеться. Тротуар уже схвалено любительками підборів.

Упорядкували і центральну частину вулиці Терещенків. Щодо цього відрізку пішохідного шляху, то як розповів заступник мера Валерій Галустян, вартість об’єкта інфраструктури здійснюється за принципом співфінансування, тобто коштами місцевого бюджету, а також “донорського вливання” від ФОП Харченка у розмірі 50 тис. грн.

В інтенсивному темпі вкладається плитка по Інститутській біля літнього парку.

Усіма відновлювальними роботами займається підрядник ТОВ “Новбуд Глухів”. Капітальний ремонт міська влада виконала на найбільш проблемних ділянках та зробила пішохідні зони доступними для всіх категорій населення.

Крім іншого, за розпорядженням мера міста Надії Вайло, цього року взялися за ремонт внутрішньоквартальних доріг і прибудинкових територій по вул. Києво-Московська, 12, Інститутська, 22, а також в’їзд на вул. Ковпака та біля домівок.

Ми обираємо найбільш занедбані ділянки та поступово, поєднуючи зусилля підрядників та влади здійснюємо благоустрій. Протягом останнього тижня відремонтовано дорожнє покриття по Києво-Московській. Дорожки тут не робилися десятиліттями, тому немає можливостей ні організаційних, ні фінансових зробити все одразу й кардинально. Отже, шлях до відновлення полотна біля інших багатоквартирних будинків буде поступовим.”, – відзначив Валерій Едуардович.

До речі, на цьому оновлення вуличного середовища цього року ще не закінчено. Так, вивчається проектно-кошторисні витрати на ремонт пішохідних доріжок по Терещенків уздовж стадіону та агротехнічного коледжу, а також упорядкування лівої сторони Києво-Московської та проблемну ділянку вул.Спаської.

 

comments powered by HyperComments
Нагору