У Глухові вперше представили посмертну маску батька української нації

Культура | 21:25, 16.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

15 травня, у Глухові відбулася значуща мистецька подія – в одній із залів Центру культури експонувалась виставка “Останнім шляхом Кобзаря” із особливо цінним експонатом – посмертною маскою Тараса Григоровича Шевченка, яку до нашого міста привіз філателіст, громадський діяч, організатор історичного міжнародного походу-реквієму з однойменною назвою Олександр Канівець. Виготовлена маска за матрицею відомого скульптора Петра Клодта, вона органічно доповнює ідею втілення останнього шляху українського поета на батьківщину.

Тарас Григорович Шевченко помер у Петербурзі, але, як і заповідав, спочив “на Дніпрових кручах”. Шлях перепоховання Великого Кобзаря і називають його останньою дорогою, яку відтворив у документальній достовірності О. Канівець. Суть цієї виставки в тому, щоб дух Кобзаря, експозиція та його посмертна маска побували в кожній області України.

Глухів став 95-м населеним пунктом на шляху його історичного походу-реквієму. Громадський діяч в ході філателістичних естафет колекціонує унікальний матеріал, збережений та відтворений в матеріалах філателістичних зібрань та є неоціненним внеском у вивчення історії та культури рідного краю.

Для кожного з міст, через які проходить маршрут перепоховання Т.Г. Шевченко, були виготовлені за спецзамовленням конверти з тематичними зображеннями памʼятників Великому Кобзарю. Глухів не став винятком.

Олександр Канівець щиро ділився з гостями заходу спогадами про минулі подорожі та враженнями від експонування виставки на міжнародному рівні. Цікаво й те, що його, юриста за освітою та філателіста і мистецтвознавця за покликанням, надихнули займатися філателією його батьки, про що він згадує із вдячністю.

Яскравим та символічним став виступ народного аматорського камерного хору духовної музики МПК під керівництвом Катерини Кобзар. Проникливі композиції, виконані хором, зачепили найтонші струни душі багатьох присутніх в залі, про що свідчили захоплені оплески. 

Поціновувачі філателії, митці та гості, присутні на заході, щиро побажали автору експозиції доброго шляху у здійсненні задуманого.

Подорож О.Канівця завершиться 22 травня у місті Канів, в день 160-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка.


 

comments powered by HyperComments