У Глухові відбувся літературно-мистецький захід, присвячений пам`яті Миколи Єрохи

Культура | 14:26, 13.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сумщина подарувала Україні ціле гроно видатних митців слова. Серед них і знаний глухівчанин –  співець рідної землі – Микола Єроха.

12 лютого у Глухівському міському краєзнавчому музеї відбулись поетичні зустрічі «Із чого зіткане життя», присвячені пам’яті Миколи Степановича Єрохи. Саме цього дня журналісту, поету, самодіяльному композитору, співаку, краєзнавцю виповнилося б 79 років.

Микола Єроха був талановитою творчою людиною. Своє життя він присвятив професії журналіста: плідно працював на журналістській ниві, тривалий час був редактором газети «Народна трибуна», входив до Спілки журналістів України, очолюючи літературно-мистецьке об’єднання «Звенигора». Натхненні мудрі вірші поета промовляють зі сторінок друкованих літературних збірок «Мелодії «Звенигори», «Українська хвиля», «Ранкові дзвони», «Славянские колокола», «Гімн любові, краю мій», а пісні, присвячені рідному краєві, знають і співають як у Глухові, так і на теренах усієї Сумщині.

У цей день до краєзнавчого музею прийшли рідні, близькі, друзі та шанувальники творчості Миколи Єрохи. Емоційно, по-доброму відгукувалися про поета ті, хто давно його знав, хто ним захоплювався і наслідував. Щиро та проникливо звучали спогади, пісні, вірші.

Учасником цього літературного перфомансу став і науковий співробітник Національного заповідника «Глухів» Олександр Мірошниченко. Він звернувся до присутніх з рядками щоденника глухівського танкіста часів Другої світової війни, опублікованого завдяки Миколі Єросі. Інші ж працівники Заповідника змогли доторкнутися до його ранніх поезій, не покидаючи стін закладу.

Джерело: НЗ “Глухів”

comments powered by HyperComments