У Глухові відбулась прем’єра фільму “Де ти, Адаме?” Фоторепортаж

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 21 лютого, у приміщенні Глухівського міського палацу культури відбулася прем’єра документального фільму Олександра Запорощенко «Де ти, Адаме?». Зйомки фільму зайняли майже 6 років, прем’єра кілька разів переносилась через пандемію коронавірусу. Зараз картина крім загальнонаціонального прокату бере участь відразу в декількох кінофестивалях.

Долучитись до перегляду змогли і глухівчани. На прем’єру зібрався повний “карантинний” зал – це половина місць. Серед присутніх представники духовенства, чиновники, автори стрічки, віряни, жителі міста.

Першим слово взяв організатор заходу, голова Паломницького відділу Конотопської Єпархії протоієрей Олександр Майборода, аби подякувати всім, хто завітав на прем’єру.

До присутніх звернувся Олександр Плиска, продюсер кінострічки. Він зауважив, що появу даної картини можна назвати дивом, адже зйомки в монастирі заборонені, фільм знятий без жодного постановочного кадру, тільки передача реального життя насельників монастиря на чолі з дивним старцем Григорієм. За час зйомок знімальна група не тільки заслужила довіру мешканців монастиря, а й сама занурилася в тамтешню атмосферу.

Завдяки творцям фільму присутні в залі змогли зазирнути за неприступні стіни монастиря Дохіар на Афоні, куди тисячу років не ступала жіноча нога, дізнатися, чим привабливе життя без благ, які відомі сучасній людині. Глядачі оцінили роботу оператора, який передав захоплюючі краєвиди природи півострова, тяжкої праці монахів, які його населяють. У найвідповідальніші моменти йому вдавалося займати дійсно вигідну позицію для зйомки. Варто відзначити і красивий музичний супровід.

Вже з перших хвилин показу глядачі поринули у надзвичайну духовну атмосферу. Ігумен Афонського монастиря Дохіар старець Григорій (Зуміс) ділиться відвертими зізнаннями подвижника, він говорить про щастя нести хрест, коритися Божому задуму, зазнаючи страждань. Кожне слово субтитрів несе глибокий сенс, спонукає заглянути в себе, отримати відповіді на питання, які давно не дають спокою.

По завершенні показу стрічки слово було надано архієпископу Конотопському і Глухівському Роману. Він мав можливість побувати у монастирі, запевнив, що служба ченця дійсно важка і відповідальна.

Після промови архієпископа присутні перемістились з глядацької зали на другий поверх, де відвідали організовану Олександром Майбородою виставку-інсталяцію, на якій були презентовані унікальні книги та ікони, привезені із Афону речі та одяг священнослужителя. Він неодноразово відвідував Святу гору, проводив паломницькі поїздки до чернечої республіки, відвідав стародавні монастирі, аби поклонитися їх святиням, побачити унікальні ікони, фрески і мозаїки, поговорити зі старцями. Цю атмосферу і передав у виставці. Окрім візуального ознайомлення з речами побуту ченців, глядачі фільму могли посмакувати і афонським вином та солодощами.

Також відбулась презентація книги «Паїсій Святогорець», перекладена з грецької на українську завдяки директорові БФ «Православний спадок України на святій горі Афон» Андрію Усу.

comments powered by HyperComments