У Глухові під час дії воєнного стану втричі частіше вимірюють радіацію. Навіщо?!

Екологія 15:40, 15.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Під час дії воєнного стану у Глухові втричі частіше вимірюють радіацію, ніж до цього. Роблять це працівники Глухівського відділення Центру контролю та профілактики хвороб.

Рівень радіації вимірюють приладом, який називається дозиметр. Один замір триває 40 секунд. Моніторинг відбувається в одній точці тричі на день, в тому числі і вихідні. До повномасштабного вторгнення такі вимірювання робили один раз на день. Тільки таким способом можна дізнатися про можливу загрозу радіоактивного забруднення.

А з початком введення воєнного стану ризики біологічного, хімічного і радіаційного характеру виникають частіше. Та все ж таки в нашому місті є люди, які вважають інформацію про радіаційний фон недоречною, більше того – безглуздою. Навіщо кожного дня оприлюднювати результати моніторингу навколишнього середовища? З цим питанням журналістка Глухів.INFO звернулась до Марини Матвієнко, завідуючій Глухівським відділенням Центру контролю та профілактики хвороб:

“Питання стану радіоактивного забруднення довкілля залишається болючим для населення України. Не варто забувати, що наявність атомних електростанцій на території країни та за її межами становить потенційну загрозу радіаційного забруднення довкілля у разі виникнення нештатних ситуацій, тим більше у період воєнних дій.
Радіологічний моніторинг виявляє тенденцію до змін природного середовища, спричинених функціонуванням екологічно небезпечних об’єктів.
А в умовах щоденних загроз різного напрямку не будуть зайвими відомості про радіологічну безпеку.”, – роз`яснює Марина Леонідівна.

Окремо М.Матвієнко зазначила, що у Глухові є ряд прикладів безпідставного вживання йодовмісних препаратів в профілактичних цілях, що шкодить здоров`ю:

“Тим більше, що є ряд прикладів про безпідставне проведення йодної профілактики, яка здійснюється тільки у разі реальної загрози.”

Результати перевірки радіаційного фону у Глухові Марина Матвієнко щодня викладає на своїй сторінці у Фейсбук.

comments powered by HyperComments
Нагору