У Глухові паливо є, але в обмежених кількостях і не на всіх АЗС

Споживач 16:49, 4.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

На третій місяць повномасштабної війни глухівчани знову зіштовхнулися з дефіцитом пального. Як зараз продають заправки у нашому місті?

Сьогодні на АЗС по вул.Півоварова –  тільки дизпаливо, бензина в наявності не було, але на стелі обнадійливо світиться напис “в дорозі”. 

На АЗС по вул. Києво-Московській є 92 95 бензин, на кінець вчорашнього дня ППМ відпускали по 44.99 і 45.99 грн. Сьогодні ціни піднялись – 48.99 і 49.99 відповідно. Втім, це точно не останнє зростання вартості бензину.

По Гоголя можна було заправитись ДП, бензину не має, але очікували підвозу.

На газових заправках біля лісгоспу та біля профучилища пропан відсутній, водії розвертались звідти ні з чим.

На заправці біля с.Береза сьогодні підвезли газ, але є ліміти відпустки до 20 л. Втім, автовласники вишиковувалися в чергу, аби заправити своїх залізних “коней”.

Попри черги, глухівчани із розумінням ставляться до ситуації. На АЗС обходиться без конфліктів. 

То в чому ж причина нестачі?

До початку повномасштабної війни, 100% імпорту пального йшов з трьох напрямків: Росія, Білорусь та морський шлях. Після 24 лютого усі три джерела закриті.

Найбільш шоковий час Україна пережила завдяки роботі Кременчуцького нафтопереробного заводу.

— На ресурсах цього заводу український ринок протягнув березень і половину квітня 2022 року. Тоді ж ворог знищив понад 20 нафтобаз, розташованих на території нашої держави, — сказав директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн порталу Ліга.Бізнес.

Три причини нестачі пального

Через ракетні обстріли завод в Кременчуці припинив роботу. І це перша причина дефіциту.

Друга причина, яку виділив Куюн, проблеми з логістикою в Європі для доставлення пального в Україну. Трейдери законтрактували великі обсяги палива. Але цистерн та й самих бензовозів мало, щоб задовольнити попит українців.

— Третя — збереження держрегулювання цін. Через дефіцит гуртові ціни стали вищими за роздрібні, а чимало імпортних ресурсів, особливо які везуть автотранспортом, також дуже дорогі, — зазначив директор «А-95».

Що тим часом робить уряд? Кабінет міністрів 29 квітня підвищив торговельну надбавку на дизпаливо та бензини на 40% (близько 2 грн/л). Це викладено у постанові уряду №488 від 29 квітня.

— Завдяки законтрактованим обсягам на території Західної Європи проблема з дефіцитом пального на АЗС буде розв’язана протягом тижня, але ціни дещо зростуть, — зауважила перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко.

Тобто, за очікуванням чиновників, до 6-7 травня дефіцит пального в Україні зникне.

comments powered by HyperComments
Нагору