У Глухові офіційно зареєстрували громадську організацію, яка надає реальну допомогу людям

Суспільство 14:36, 6.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Волонтерами часто стають ідейні люди. Ті, хто готовий безоплатно допомагати іншим, щоб зробити світ трішки кращим і добрішим. Волонтери – це неоціненний ресурс у допомозі тим, хто цього гостро потребує. Вони не воюють, а підтримують нужденних в тилу, тих, хто опинився в складних життєвих ситуаціях, а також збирають допомогу військовим і підтримують їх морально. Ірину Баранову та Ірину Гапоненко згуртувала спільна мета. Дві Іри відчайдушно і відважно працюють на перемогу!

В першій декаді липня дівчата офіційно зареєстрували організацію ГО «Допомога – м. Глухів». Ми поспілкувалися з однією із засновниць об`єднання, Іриною Барановою, щоб про добрі справи мужніх, і в той же час, тендітних красунь, дізналося якомога більше наших співвітчизників.

 Окресліть, будь-ласка рід діяльності організації?

– Волонтерська діяльність направлена на консолідацію свідомих громадян для покращення ситуації в місті та допомозі тим хто цього потребує. А також пропаганда волонтерства з метою об’єднання активних небайдужих громадян місцевого населення заради позитивних змін в суспільстві.

Як виникла ідея створити організацію, де надається допомога людям?

– Ідея про створення організації виникла у нас з Гапоненко Іриною, коли почали приїжджати перші переселенці, які просили про допомогу. Поступово, допомогаючи людям було створено чат в телеграмі, а потім з’явилися знайомства з волонтерами з нашого міста та з інших міст, котрі були вже зареєстровані. Волонтери з великим досвідом стали прикладом для нас: Яна Сокол, Олександр Мірошниченко, Олена Вареник!

Що спонукало до цього? Можливо, якийсь окремий випадок

– Вже знайомі вищезгадані волонтери з громадських організацій. Вони стали прикладом того як організувати ГО. Тому нам було з ким порадитись та попросити поради та допомоги у створенні громадської організації.

Що стосується особливого випадку, який спонукав до реєстрації організації, то такий був. Це була критика одного чоловіка в чаті на адресу волонтерів, які привезли гуманітарну допомогу. Я тоді написала йому у відповідь, якщо ви вважаєте, що можете краще, то робіть і будьте прикладом для решти. А потім вирішила, що будемо реєструвати ГО, бо даю пораду, і сама повинна дотримуваутися цієї позиції.

Як часто у Глухові потребують допомоги? Хто ці люди і з якими проблемами вони звертаються?

– По допомогу звертаються майже щодня. Нажаль, не всім ми одразу можемо допомогти. Часто людей ставимо в чергу, бо не встигаємо разом робити кілька зборів.

Потребують допомоги багато верств населення і до нас вже звертались:

– пенсіонери, що потребували ліків чи продуктів;

– переселенці – просили речі, продукти та забезпечення житлом;

– люди з тяжкими хворобами – просили організувати збір коштів на лікування;

– щодня звертаються наші захисники – вони постійно потребують допомоги в ліках, продуктах, речах, амуніції тощо.

Скільком за весь цей час допомогли?

– Важко сказати. Обліку поки що не ведемо, бо для нас важливо допомогти, а не розповісти про допомогу. Звітуємо часто в групах нашого ГО, бо люди донатять і ми відчуваємо відповідальність за тих, хто звертається по допомогу і перед тими, хто її надає.

З якими проблемами вам доводиться стикатися і що вразило за весь цей час?

– Варто розуміти, що часто люди потребують саме фінансової, матеріальної допомоги. Ми не меценати, джерела доходу власного в нас немає, тому основна проблема – це кошти! Бо більшість того, що просять, треба купувати.

Друга проблема – відсутність приміщення для ГО. Але ми в пошуках.

Третя проблема – це шахраї, які часто звертаються по допомогу! І так жалібно просять… Але дякуючи їм, тепер ми перевіряємо інформацію перш ніж починати допомагати людині.

Інші проблеми ми всі долаємо завдяки тим людям, котрі постійно долучаються до наших ініціатив. Ми дуже їм вдячні за їх неймовірну підтримку!

Що найбільше дивує нас в хорошому і не дуже сенсі, так це люди. Вчинки деяких змушують опустити руки, вчинки інших – підкидають нас до небес!

Наприклад, останній випадок коли діти передали кошти на потреби захисників – це наш промінь світла, який допоміг забути про всі труднощі хоча б на деякий час!

Безумовно, ви приносите користь людям, але задам непопулярне питання, навіщо це вам?

– Наша допомога потрібно людям. Не можемо спокійно сидіти без діла, коли в країні стільки людей просять про допомогу. Нам дуже подобається вислів: «Хто як не ми, і коли як не зараз!»

Як вас знайти людям, які потребують допомоги, але елементарно не знають, куди і до кого звертатися?

– В нас є група у фейсбуці ГО «Допомога – м. Глухів», а також в телеграмі чат точно з такою ж назвою, можна звертатись туди. А можна дзвонити на наші особисті номери.

comments powered by HyperComments
Нагору