У Глухові легендарна марка про “Русский корабль…” не встигла дістатись всім бажаючим

Суспільство | 13:31, 14.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Фраза українських захисників на острові Зміїний «Російський військовий корабель, іди нах*й» стала культовою в цій війні.  Саме тому Укрпоштою було оголошено конкурс на створення нової поштової марки з цим висловом. Серед надісланих малюнків обрали переможця – ним став український художник Борис Грох.

До речі, автор “Російського корабля…” ніби відчував, що чекає на нас у найближчому майбутньому. Три роки тому з-під його пензля вийшла фантасмагорична картина, де зображені підбитий танк із буквою Z та залиті кров’ю тіла солдат посеред поля із соняшниками. Згодом Грох написав знаменитий “Російський корабель”.

Марочного буму у Глухові не сталося…

З перших днів виходу марки в продаж у різних містах нашої країни люди вишикувалися в черги з надією придбати лімітовану версію. Що стосується Глухова, то завзятого ажіотажу не виникло через підписку філателістів – більшість дісталась саме їм. Через вільний продаж стати володарем легендарної марки пощастило лише улюбленцям фортуни.

Ми завітали на Укрпошту 28 квітня, і нам роз`яснили, що всі марки (а іх була обмежена кількість) у них розкупили ще в перші 2-3 дні. Загальний тираж марки становив 1 мільйон екземплярів. З них 700 тисяч розподілили серед відділень, 100 тисяч продали через онлайн-магазин, решту – надали для офіційних делегацій, музейних фондів та філателістичних абонементів.

За словами працівниці пошти, довозити марку більше не будуть. Натомість, в травні вийдуть інші – з новим “корабельним” дизайном. Скільки їх надійде на наше відділення прогнозувати на пошті не взялись, пояснюючи тим, що це залежить не від них, а від централізованого розподілу.

Та бажаючих придбати марку від цього менше не стало – звісно, люди намагаються знайти для особистого архіву “на пам`ять” за ціною, встановленою поштою, та це вже, мабуть, нереально…

В онлайні за шалені гроші

Питаннями, за скільки і де можна придбати, чи додруковуватимуть, впаде чи зросте ціна на марку, зараз цікавляться не тільки колекціонери, а й “спекулянти”. 

За словами гендиректора АТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського, марки випустилися за чинними тарифами, тобто за номіналом. Що стосується людей, які вирішили підзаробити, виставляючи марки за солідні гроші на продаж “онлайн”, то це вже їх справа. Вільну економіку ніхто не скасовував, а у бажаючих придбати залишається право вибору на власний розсуд.

Ми спробували пошукати марку на сайтах оголошень, й ціни добряче здивували – є оголошення, де за неї просять 10 тисяч гривень.

У новому дизайні

Між тим, гендиректор Укрпошти представив нову марку з назвою «Українська Мрія». Як розповідає директор Ігор Смілянський, вона була розроблена ще до війни, в рамках конкурсу «Що для мене Україна?», в якому перемогла 11-річна Софія Кравчук з Волинської області. Директор Укрпошти додає, що про час випуску марки та її тираж повідомлять окремо.

P.S.: Через ажіотаж в Укрпошті повідомили, що буде оновлена марка з дизайном на цю тематику.

«Все почалося з фрази «Русскій воєнний корабль, іді …!», а закінчилося тим, що він справді пішов. Тож наступний аркуш матиме логічну назву — «Русскій воєнний корабль … ВСЬО!», — кажуть в Укрпошті.

Загальний тираж складе 5 мільйонів екземплярів з внутрішнім та міжнародним номіналами. На момент написання статті нову марку поки ще не випустили. Тим часом люди продовжують шукати марки з першим дизайном.

Сьогодні стало відомо, що Укрпошта запустила голосування за тему наступної поштової марки. Голосування проходить на сторінці Укрпошти у Фейсбуці, Instagram та Telegram, а також у застосунку Дія.

Воно триватиме до 21 травня включно. 22 травня.підрахують голоси зі всіх офіційних джерел та оголосять результати.

Щоб проголосувати, треба обрати одну із запропонованих тем і лайкнути фото з нею. Ту тему, що збере найбільше голосів, використають у наступному поштовому випуску вже у червні-липні.