У Глухівському лісгоспі відловлюють шкідників дерев за допомогою феромонних пасток

 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку з ранньою весною та значним потеплінням інженер із охорони та захисту лісу ДП «Глухівський лісгосп» Максим Ховренко розпочав активно встановлювати феромонні пастки для боротьби з верхівковим короїдом. Про це повідомляє ДП “Глухівське лісове господарство”

“Зростання чисельності верхівкового короїда є однією з найбільш поширених причин всихання соснових насаджень. Велику роль у цьому відіграють посушливі роки та значне зниження ґрунтових вод”, – говорить Максим Ховренко.

У пошуках кращого методу боротьби зі стовбуровими шкідниками науковці виявили, що ті чутливо реагують на запахи. Саме тому для моніторингу чисельності та боротьби з верхівковим короїдом лісгосп використовує феромонні пастки.

“Залежно від температури повітря, наявних опадів, кількості відловлених жуків, контроль проводиться кожні 7-14 днів із подальшим знищенням шкідника”, – зазначає інженер із охорони та захисту лісу.

Варто зазначити, що згідно з Санітарними правилами з 1 квітня по 15 червня заборонено проведення вибіркових санітарних рубок, а тому феромонні пастки залишаються єдиним засобом боротьби з верхівковим короїдом.

comments powered by HyperComments