У Глухівській міськраді відбулось розширене засідання щодо подальшого майбутньго лікарні

 Поділитися

Поділитися в

У понеділок 11 лютого в сесійній залі виконавчого комітету Глухівської міської ради відбулось розширене засідання Громадської ради, на розгляд якого було винесене питання реформування медицини в Глухові. Про це повідомляється на сайті Глухівської міської адміністрації.

Нагадаємо, що в результаті реформування первинної ланки в сфері надання медичної допомоги, а саме створення комунального некомерційного підприємства ” Центр первинної медико-санітарної допомоги” на базі колишнього поліклінічного відділення , було значно збільшено його фінансування.

До початку реформування цей медичний заклад фінансувався за рахунок медичної субвенції. Після зміни його статусу та укладання угоди з Національною службою Здоров’я України (НСЗУ), стало можливим фінансування за надання медичної послуги кожному задекларованому пацієнту. Такі ж самі зміни мусять відбутися й на вторинній ланці, тобто ” Глухівська Центральна районна лікарня” повинна стати комунальним некомерційним підприємством ” Глухівська міська лікарня”.

Як зазначив в.о.головного лікаря ЦРЛ Анатолій Кіяшко“Процес цього перетворення необхідно розпочати негайно. Медичний заклад мусить пройти ще кілька етапів до 1 липня 2019 року, щоб укласти угоду з НСЗУ та розпочати роботу в умовах нового значно вищого фінансування”

В свою чергу присутній на засіданні міський голова Мішель Терещенко зазначив, що “створення Глухівського госпітального округу з центром у Глухові дає неабиякі перспективи для розвитку лікарні та покращення медичного обслуговування населення. Наша ЦРЛ мусить стати багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування. Без перетворення її в некомерційне підприємство вона стане хоспісом, або ж реабілітаційним центром. У цьому випадку Глухів можуть приєднати до Шостинського госпітального округу, як це передбачалось Кабінетом Міністрів раніше. Попереду – адміністративна реформа. Тож, мусимо дивитись вперед, адже втративши госпітальний округ, можемо втратити й місто”

Секретар міської ради Олена Демішева звернулась до присутніх, щоб роз’яснити ситуацію, що склалась у депутатському корпусі Глухівської міської ради. За її словами нині в його складі достатньо депутатів, щоб проголосувати за створення комунального некомерційного підприємства “Глухівськеа міська лікарня”, але опозиція – Воля народу, Укроп, БПП Солідарність – шантажують все місто та вимагають у міського голови виконати їхні умови, а саме: визнати нових депутатів. Тож, поки суди розглядають позови щодо законності проведення процедури відкликання за народною ініціативою та неправомірності дій голови міської ТВК, у депутатському корпусі налічується 24 депутати, для прийняття рішення необхідно 18.

Також вона наголосила на тому, що 13 лютого з метою негайного вирішення питання по ЦРЛ скликається позачергове засідання сесії, та запросила всіх глухівчан прийти і відстояти Глухівську лікарню й сам Глухів.