Тут немає випадкових людей: Медсестра з Глухова розповіла про роботу у реанімації

Суспільство | 20:15, 13.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

12 травня – Всесвітній день медичної сестри. З цього приводу журналісти Глухів.INFO розпитали про тонкощі роботи у медсестри відділення інтенсивної терапії Оксани Куліш.

Реанімація в усі часи – передній край боротьби за життя. Опіки, травми, кровотечі, тяжкі операції, кома – лише малий перелік наслідків, після яких у безпорадному стані потрапляють у реанімацію. Виконувати найскладніші медичні маніпуляції, підключати до апаратів штучної вентиляції легень, здійснювати щоденний ретельний догляд за пацієнтами, вміти надати екстрену допомогу – щоб працювати тут медична сестра має бути справжнім асом у своїй професії. Одна з найдосвідченіших медсестер відділення – Оксани Куліш.

На своє місце роботи Оксана прийшла 15 років тому, одразу після медучилища. 

Ким ви хотіли стати в дитинстві і чи не шкодуєте, що пов’язали життя з медициною?

У дитинстві я мріяла працювати в індустрії краси, то візажистом, то перукарем. Мої подружки страждали від цього, – ділиться співрозмовниця і жартома додає,- досі не розумію, як мені їх батьки по руках не надавали за модні стрижки)) Трохи пізніше мріяла бути косметологом.

В медучилище вступала за наполяганням мами, йди мовляв дисциплінує тебе. Так і було, халат біленький до самого верху застебнути, ковпак на голову і вперед! І ось вже 15 років працюю я у відділенні реанімації. До речі, після закінчення медучилища я вступила до нашого педагогічного університету, отримала ще одну спеціальність вчитель біології-психолог, але так і залишилася працювати в реанімації.

Чи важко було освоїти професію?

Професія медсестри це велика відповідальність, ти помічник лікаря, людини – яка рятує життя, тут заочно вже не вийде. Тут немає випадкових людей. Кожен лікар і кожна медична сестра працюють тут за покликом душі. Робота складна, інтенсивна, потребує величезної віддачі. Розхлябаність, неуважність непробачні.

Труднощі, з якими доводиться стикатися?

У моєму відділенні пацієнти завжди на межі життя та смерті, дуже часто доводиться дивитися смерті в очі … щиро радіємо і боремося за кожного, хто одужує!

Чому медсестра – що приваблює у професії?

Стресостійкість – якість характеру, яке виховалося працюючи в реанімації. Ми розучилися плакати – мінус це, або плюс, навіть не знаю. Неможливо пропускати кожну історію через себе і залишитися адекватним, хоча часто вертаєшся додому і ще перекручуєш картинки в голові. Звикаєш і до того, як на вулиці на тебе реагують родичі, – хтось розпливається в посмішці, вітається, а для когось ти нагадування чиєїсь смерті.

Хороший пацієнт – це?

Гарний пацієнт – людина, яка прагне до одужання!

Щодня до реанімаційного відділення поступають люди різного віку, життя яких може перерватися будь-якої хвилини. І тут, як ніде, важливим є професіоналізм не лише лікарів, а й середнього медичного персоналу, на плечі якого лягає велика відповідальність за життя кожного тяжкохворого пацієнта.

Взагалі, зачиняючи двері реанімації, розумієш, що є за що дякувати Богу – ти сам ходиш, їси, п’єш, мої діти не лежали в реанімації! Дякую!, – підсумовує Оксана Куліш.