Те, що потрібно знати водіям взимку і про що забувають

 Поділитися

Поділитися в

что нужно знать водителю зимой

Не секрет, що зима не тільки відома гарними краєвидами і великою кількістю свят, а й підвищеною небезпекою на дорогах. Хочете максимально знизити аварійні наслідки холодного сезону? Тоді ця добірка порад для вас – розглянемо, чи потрібен поліс страхування ОСЦПВ, яка має бути швидкість, навіщо стежити за чистотою авто.

Швидкісний режим

Незважаючи на прописні умови в ПДР, краще максимально підлаштовуватися під конкретну ситуацію на дорозі. При цьому не мається на увазі вільність у виборі швидкості. Більшість обмежень орієнтовані на середні показники, які часто відходять від реальності.

Вважається, повнопривідні автомобілі мають кращі характеристики під час їзди, а тому можна помітити певну самовпевненість з боку водіїв. Це абсолютно не стосується зимового сезону, на ризик інциденту на дорозі це не впливає.

Страховка

Поставтеся до її наявності серйозно. Донедавна штраф за відсутність автоцивілки був лише 450 грн, тому багато хто розраховував, що «пронесе» або в крайньому випадку його оплатять. З огляду на те, як кількість ДТП у рази зростає, краще нею не нехтувати й оформити поліс страхування ОСЦПВ. Зовсім не зайвим у сезон буде КАСКО, хоча б половинне.

Мийка

Про те як взимку машини в рази рідше миють – встановлений факт. Звісно, кому захочеться витратити гроші та час, щоб уже через пару годин мати приблизно такий самий вигляд? Проте мийка необхідна – вона змиває сіль та інші реагенти, які, налипаючи на автомобіль, порушують лакофарбове покриття, що його захищає.

Очищаємо від снігу

Знайома ситуація, коли, прогріваючи машину, прибираєте сніг тільки з боку водія, досягнувши видимості в склі, сідаєте за кермо й їдете? Пора прощатися зі звичкою, яка може спровокувати аварію. Сніг та лід до стану гарної видимості потрібно прибирати з усього лобового скла, а також бічних та дзеркал заднього виду. Не забудьте про дах, під час гальмування «замет», котрий утворився на ньому, може впасти на скло і зробити видимість нульовою.

Доукомплектація

Багато хто вважає – доповнювати автомобіль потрібно тільки в разі далекої подорожі, та вже зовсім це не має сенсу під час щоденних поїздок на роботу. Проблема в тому, що в наших кліматичних умовах ситуація на дорозі може кардинально змінитися протягом декількох годин. Через те в машині потрібно мати:

  • «незамерзайку»;
  • термос із гарячим питвом (ним можна скористатися не тільки, якщо хочеться пити або зігрітися, а й як швидким розморожуванням від льоду);
  • лопату, яка складається, щоб відкопати авто зі снігу;
  • запасний одяг, взуття;
  • спеціальні ланцюги на випадок зміни умов дорожнього покриття;
  • скребок, щітку;
  • пускові дроти, ПЗУ;
  • теплі рукавички.

Калюжі, бруд

Здається, що може трапитися, якщо проїхати по черговій калюжі або сніговій «каші»? Проблема в тому, що візуально складно визначити, яка ситуація під зовні безпечною калюжею, заїхавши в неї, або в кучугури снігу можна відразу не вибратися. Крім того, в «застарілому» місці скупчення бруду зазвичай збільшено концентрацію солей з реагентами, які згубно впливають на стан машини. І останнє, у зв’язку з воєнним часом, складно передбачити, що опиниться навіть під невеликою грудкою свіжого снігу – бетон, цегла або розтяжка.

comments powered by HyperComments
Нагору