Тарифи на транспортування газу можна знизити, – Ігор Молоток

Новини, Політика | 16:53, 25.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Депутатська група «Партія «За Майбутнє» розробляє проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 32 Закону України «Про ринок природного газу».

Зокрема, йдеться про розрахунок вартості послуг транспортування і розподілу природного газу.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив один зі співавторів законопроєкту, народний депутат України Ігор МОЛОТОК:

Ми пропонуємо вартість послуг транспортування і розподілу природного газу обчислювати, виходячи з фактично прийнятого в звітному місяці природного газу. Наразі ж люди змушені платити незалежно від об’ємів спожитого газу за показниками минулого року. Платіжки регулярно приходять і тим, хто в силу різних причин газом не користується взагалі. Коментарі тут зайві. Також пропонується доручити Кабінету Міністрів України та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розробити механізм зменшення тарифу (або компенсації витрат) для споживачів, які за власний кошт проводили газ до своїх осель, а потім передали підвідні газопроводи з усіма об’єктами і спорудами на баланс операторів газорозподільних систем.

Варто зазначити, що у 2020 році тарифи на розподіл та транспортування природного газу для населення зростали двічі:  у січні – на 36,3%, а  у липні – ще на 17% у порівнянні з 2019 роком. Наприкінці грудня Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг схвалено і оприлюднено тарифи на розподіл газу для газорозподільних підприємств, відповідно до яких тариф зріс ще в півтора рази.

comments powered by HyperComments