Сумські правоохоронці розповіли подробиці трагедії, в якій загинуло немовля

Кримінал, ЧП | 14:51, 3.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні у Сумах провели спільний брифінг керівництва прокуратури та поліції щодо результатів розслідування кримінального провадження за фактом загибелі немовляти, інформує The Sumy Post.

На брифінгу з’ясували, дідусь (свекор) разом з мамою гуляли. Піднявшись на ліфті на 9 поверх, мати вийшла першою, а дідусь почав витягувати коляску з приміщення ліфтової кабіни. Наполовину витягту коляску затиснуло дверима і ліфт здійснив рух донизу. Коляска була зафіксована під кутом 45 градусів, таким чином дитина була затиснута. Дідусь намагався врятувати та визволоти немовля, але у нього нічого не вийшло. Інформація, що ліфт обірвався не підтверджується.

Оперативно-слідчою групою було виявлено труп немовляти, який на той час вже знаходився у квартирі. За попередньо проведеним оглядом судово-медичного експерта, було встановлено, що смерть дитини настала у результаті асфіксії, а також пролому черепа. Наразі проводиться розтин тіла, після котрого буде встановлено точну причину смерті.

Причиною такого випадку стали неправильні дії електромонтера. Капітально ліфт відремонтували ще у 2017 році. Документи були підписані керівником департаменту інфраструктури. Проте вже через півроку жителі почали скаржитися на несправність ліфту: самостійно їздів поміж поверхами, або ж з відкритими дверима. Через численні скарги, електромонтер “відремонував” ліфт наступним чином:  шляхом приєднання дроту до двох клем дозволив рухатися ліфтовій кабіні з відкритими дверима між поверхами. Можливо, коли коляску почали витягувати, інший мешканець будинку натиснув кнопку виклику, в результаті чого ліфт почав рухатися вниз разом з коляскою.

Наразі керівник ТОВ “Міськсумиліфт” та електромонтер затримані слідчим. Електромонтеру погодили повідомлення про підозру за статтею 272 частина 2 «Порушення вимог роботи з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей». Директору «Міськсумиліфт» інкриміновано статтю 364.1 частина 2 «Зловживання службовим становищем юридичною особою приватного права».

За добу було проведено 7 обшуків департаменту інфраструктури міста, ЖЕКу «Домком Суми», ТОВ «Міськсумиліфт» і КП «Сумитеплоенергоцентраль» на наявність документів, що підтверджують юридичну відповідальність установ.

Під час брифінгу стало відомо, що завтра працівники прокуратури звернуться з клопотанням про тримання під вартою обох підозрювальних.

Хлопчика, який загинув у ліфті, звали Богдан, народився 17 жовтня 2018 року, дитині було 2.5 місяці.