Сумщина увійшла в п’ятірку областей, які відбудовуватимуть в рамках пілотного проєкту за підтримки Програми розвитку ООН

Війна, Влада 18:51, 21.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Вчора Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов з ПРООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. У співпраці з військовими адміністраціями, територіальними громадами це дасть можливість, навіть в умовах обмежених ресурсів, ефективно проводити відновлення пошкоджених та зруйнованих будівель, лікарень, шкіл, садочків, підприємств, доріг тощо.

Це пілотний проєкт до якого увійшло п’ять областей у тому числі і Сумщина.

Про це повідомляє голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький:

– Точна, якісна фіксація пошкоджень і оцінка руйнувань, завданих ворогом – це перший крок до відновлення Сумщини, – впевнений очільник ОВА. – І в цій роботі відтепер буде допомагати Програма розвитку ООН.

ПРООН оцінюватиме рівень пошкодження будівель, об’єктів інфраструктури; надаватиме підтримку у зборі даних з оцінки збитків за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень зйомок дронів, картографуванні; допомагатиме у розробці комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку.

– Ми вже почали відповідну роботу у липні. За допомогою дронів високої роздільної здатності фіксували пошкодження у Боромлі, Тростянці та Охтирці. І це стане частиною ГІС, яка розробляється. Наші міжнародні партнери, до яких ми звертаємось за допомогою у відновленні, матимуть не тільки об’єктивну і прозору оцінку руйнувань, а й зможуть моніторити хід відбудови, – зазначає Живицький.

Наразі, за незалежними даними звіту Світового банку, Єврокомісії та Уряду, Україні необхідно $349 млрд для відбудови та відновлення.

 

comments powered by HyperComments
Нагору