“Спокою немає”. Мешканці Есманської громади розповіли про життя під російськими обстрілами (Відео)

Війна 19:58, 3.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

Цю прикордонну громаду останні кілька тижнів обстрілюють ледь не щодня. Аби допомогти мешканцям, волонтери завантажують пакунки для мешканців прикордоння. Поряд з одним із селищ громади Бачівську до 24 лютого, неподалік діяв найбільший в області однойменний прикордонний автоперехід. Тепер сюди бояться привозити навіть хліб. Родина Коробових приїхала за гуманітаркою з сусіднього села Товстодубове що за три кілометри від Росії.

“Як не стріляють – так добре живеться. Як почнуть стріляти – так тоді вже погано живеться. Раніше і хліб не привозили, отак і живемо. Ми з села Товстодубове, магазина в нас немає, нічого немає. Як привезуть із Шостки – добре. Ну, слава Богу, хоч Глухів хліб возить нам. Дров немає в нас. Ніхто не хоче сюди їхати, ні лісники, ніхто, тому що стріляють. – Бояться? (кор.) – Ну, звісно”, – розповідають Валентина та Віталій Коробови, мешканці села Товстодубове.

Тамара Кожухова говорить, як воно нині жити у Бачівську:

“Краще б жилося, якби не бахали та не ляпали звідти. Ні день, ні ніч спокою немає, що це за життя таке? Хіба це життя? Коли воно вже скінчиться? Я от живу одна, мені ні вдень, ні вночі спокою немає. Як бухнуть – не знаєш, куди тікати. Кілометрів 5 до Росії в нас, а по трасі трішки більше буде”.

Керівниця волонтерського штабу Путивля Ольга Бутова каже, що продуктові набори, які прийшли з Києва вирішили, найперше, роздати в тих населених пунктах, які потерпають від російських обстрілів.

"Спокою немає". Мешканці Есманської та Краснопільської громад розповіли про життя під російськими обстрілами
Суспільне Суми

“Представляю сьогодні фонд з Києва Unchain Ukraine. Це вже, мабуть, п’ятий фонд, який з нами співпрацює. Прислали сюди близько тисячі пакетів допомоги продуктових наборів, також масло, макарони. Думали довго, кому допомагати. Ми бачимо, що зараз дуже інтенсивно обстрілюються прикордонні зони Сумщини, тобто це Краснопільщина, Новослобідська громада, Есманська громада”, – каже Ольга Бутова, волонтерка.

Голова Есманської громади Сергій Мінаков розповідає про майже щоденні обстріли з боку Росії населених пунктів його громади:

“Товстодубове, Фотовиж, Бачівськ, Сопич, Кучерівка, Уланове, Студенок – ці населені пункти були всі обстріляні. “Гради”, міномети, Уланівський навчально-виховний комплекс прилетіло 2 ракети”.

suspilne.media

comments powered by HyperComments
Нагору