Смертельне генеральне прибирання: жителька Сумщини померла від опіків

Трагедія | 13:54, 16.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

15 вересня до Охтирської ЦРЛ з діагнозом “Термічний опік полум’ям тулуба верхніх та нижніх кінцівок, обличчя другого та третього ступенів – приблизно 80% тіла, опіковий шок 3 стадії” госпіталізована жителька Охтирки 1949 року народження.

Опіки жінка отримала внаслідок  падіння в багаття під час паління сміття на території власного домогосподарства, повідомила  начальниця відділу комунікацій ГУНП в Сумській області Ельвіра Біганова.

Встановлено, що вчора 70-річна жителька Охтирки вирішила навести лад на власній присадибній ділянці. Назгрібала чималу купу сухого листя, трави та іншого сміття і запалила її. Чи то від густого диму старенькій стало зле, чи вона за щось зачепилась, але жінка не втрималася на ногах і впала в самісіньке багаття. За якусь мить одяг на людині спалахнув, а їй на допомогу кинулася донька, яка й допомогла  матері вибратися з вогню, та викликала швидку. Проте  жінка отримала важкі  опіки кінцівок, тіла та обличчя і попри всі намагання медиків врятувати їй життя померла минулої ночі в лікарні.

На жаль, в області це вже сьомий з початку року нещасний випадок, коли від спалювання сухої рослинності, листя та сміття гинуть люди.

Поліція Сумщини закликає громадян утриматися від спалювання сухої рослинності, листя та сміття на присадибних ділянках та міських територіях.

Спалювання опалого листя, сміття є дуже шкідливим для навколишнього середовища, бо при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кілограмів мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопирен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Поліція Сумщини нагадує  що, за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність за ст.ст. 77 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції порушникові будуть коштувати  від 340 до 1700 гривень.

 

Джерело: стс

 

comments powered by HyperComments