Шуруповерт, дриль чи перфоратор: що купити для дому

 Поділитися

Поділитися в

У кожного поважаючого себе господаря повинен бути ручний та електричний інструмент. А якщо він проживає в приватному будинку, то й бензоінструмент. Хтось може зауважити, що це необхідно лише в тому випадку, якщо потрібно цим інструментом заробляти або хоча б регулярно користуватися. Що ж, частково можна вважати цю точку зору правильною. Навіщо купувати той же дриль, якщо він буде лежати роками в гаражі та припадатиме пилюкою?

Поспішаємо вас розчарувати, адже, якщо у вас є дриль, то він пилюкою точно припадати не буде. Завжди знайдеться, де зробити отвір. Це стосується практично всього інструменту. Також потрібно розуміти — якщо в ньому і не виникає регулярна необхідність, то це аж ніяк не зменшує його важливість. Уявіть, що вам потрібно повісити картину, полицю чи дзеркало, хоча до цього ви кілька місяців і не згадували про дриль.

Сьогодні ми поговоримо саме про той електроінструмент, про який господарі думають в першу чергу: шуруповерт, дриль і перфоратор.

Яка різниця між ними

В першу чергу потрібно зрозуміти, що це зовсім різний інструмент, навіть не дивлячись на зовнішню схожість та принцип дії. І перша відмінність полягає в призначенні.

  • Шуруповерт тому так і називається, що в першу чергу він призначений для закручування та викручування шурупів. Він може використовуватися для збірки меблів та під час ремонтних робіт. Шуруповерти також використовуються для свердління отворів у різних матеріалах: дереві, пластику та металі. Більш потужні моделі, які оснащені ударним механізмом, можна застосовувати навіть для свердління бетону, цегли та інших подібних матеріалів.

  • Дриль, у порівнянні з шуруповертом, має більшу потужність. Максимальна кількість обертів також перевищує показники попереднього інструменту. Тому, якщо для шуруповерта свердління твердих матеріалі є, скоріше, привілеєм, то для дриля — це пряме призначення.

  • Перфоратор — це найпотужніший інструмент із всіх. Призначений він для свердління отворів у твердих матеріалах: бетон, цегла, камінь та ін. Функція удару дозволяє робити штроби в стінах для прокладки кабелів, збивати плитку, руйнувати стіни, розколювати бетонні плити та каміння. Для простих завдань він не використовується.

Як бачимо, призначення у цих пристроїв різне, але за відсутністю одного можна використати інший. Але робити це постійно не рекомендується.

Чи можна одним повністю замінити інше

Залежить від того, з якою інтенсивністю буде використовуватися електроінструмент. Наприклад, якщо вам раз в рік потрібно просвердлити отвір в стіні, щоб повісити полицю або картину, то не обов’язково купувати перфоратор. З цим завданням ви впораєтеся і з дрилем або шуруповертом, якщо він достатньо потужний, звичайно ж.

Але постійно так ризикувати не можна. Тим більше, що така робота буде більш схожою на муки. Шуруповерт, дриль і перфоратор суттєво відрізняються за конструкцією та технічними характеристиками. Навіть ударний шуруповерт не зрівняється з дрилем, а дриль не зрівняється з перфоратором.

Також має місце і зворотна ситуація — дрилем зручніше робити отвори в дереві ніж перфоратором, а шуруповертом зручніше закручувати і викручувати шурупи.

З усього сказаного можна зробити висновок — саме запитання «Чи можна одним інструментом замінити інший?» є нелогічним. Саме тому, якщо у вас є необхідність та можливість, рекомендуємо вам придбати все, так користуватися із задоволенням.

Реклама

comments powered by HyperComments