Рятувальники Глухова нагадують правила безпечного обігріву помешкань у період температурних коливань

До уваги! 11:34, 9.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Ще тільки початок вересня, та жителі області, зокрема Глухова вже відчувають похолодання. Дехто починає обігрівати помешкання. З настанням осінньо-зимового періоду до Служби порятунку надходять повідомлення про пожежі у житловому секторі, а з наближенням зими статистика побутових загорянь, зазвичай, збільшується в рази. Вогонь забирає людські життя, завдає значних матеріальних збитків та призводить до непоправного. Причиною ж таких сумних наслідків, перш за все, є нехтування населенням правил пожежної безпеки.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Є декілька основних правил під час користування пічним опаленням :

– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель;

– перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці.

Як дізнатися, що у димоході є сажа?

Це важко не помітити. Вогонь у трубі димоходу супроводжується дуже гучним шумом, викликаним реакцією сильного згоряння в димовій трубі. У деяких випадках виникають полум’я з димоходу, іскри вогню та товстий, темний дим виходять з нього. Тріснута димова труба також створює небезпеку для мешканців будинку.

comments powered by HyperComments
Нагору