Рік за роком через потурання влади вантажівки асфальтного заводу “вбивали” дороги Глухова

 Поділитися

Поділитися в

Вантажівки асфальтного заводу, що належить будівельній організації ТОВ «Шляховик-97» (юридична адреса 67806, Одеська обл., Овідіопольський р-н, смт. Авангард, вул. Базова, 12) регулярно здійснюють перевезення будматеріалів вулицями Глухова.

В 2017 році Мішель Терещенко надав в оренду території колишнього паливного складу під асфальтний завод підприємству, не подумавши про наслідки таких договірних відносин і тим більше про збитки, які понесе місто. Тридцятьма тисячами гривень в рік обмежуються надходження до бюджету Глухова від оренди території. Податки підприємство сплачує до бюджету Одеси та Шостки.

Рух велико-габаритних транспортних засобів та надмірне навантаження на дорожнє полотно рік за роком демонструє негативний вплив на стан доріг у місті. Вони стали схожі на місячні кратери, про що вже писали журналісти Глухів.Інфо.

У тому ж 2017 році близько 100 тисяч тон виготовленого підприємством асфальту відправились на ремонт дороги сполученням Шостка-Кролевець. Щодень 20-тонні вантажні авто курсували глухівськими вулицями – Есманський шлях, Пушкіна, Терещенка і Пивоваров, загалом здійснивши 5000 рейсів завантаженими і стільки ж рейсів проїхали порожніми на зворотньому шляху. Наступного року роботи продовжились, ремонтувались дороги Шостка-Пирогівка. І все за відпрацьованою схемою. .

Діалогу з керівництвом підприємства Мішель Терещенко не вів, договірні відносини залишались порожніми, питання благоустрою не піднімалось. Так, контракт про соціально-економічне співробітництво між виконавчим комітетом Глухівської міської ради та ТОВ «Шляховик-97» став офіційним дозволом на руйнування доріг міста. Кому потрібне таке сіпвробітництво і кому воно вигідне?

У 2019 році «Шляховик-97» відзвітував перед Оленою Демішевою про виконану за рік роботу. Виявляється, що було асфальтовано всього-навсього 40 метрів квадратних ділянки на майданчику ГСУ, витрачено більше 183 тисяч гривень, з них на матеріали трохи більше 13 тисяч. Виходить, вулиці Глухова, благоустроєм яких має займатись підприємство, лишились без уваги як орендарів, так і тодішньої секретарки.

То хто має ремонтувати дороги? З точки зору Юрія Бурлаки, якщо мова йде про витрати з місцевого бюджету на ямковий ремонт доріг, в тому числі ти, якими курсує транспорт асфальтного заводу, стало бути, що організація «Шляховик-97» має грунтовно підійти до питання благоустрою, не надаючи сумнівного змісту звіти, а на ділі підтверджуючи проведену роботу. Секретар міської ради має ряд пропозицій в пошуку компромісу. Так, наприклад, доцільно було б залучити організацію до робіт на території Вознесенського кладовища, де пересуватись центральною дорогою вкрай важко.

Слід будувати конструктивний діалог, в інакшому випадку буде підніматись питання про припинення дії контракту.

“Так відбуватися далі не може. Підприємство по виробництву асфальту має нести свою відповідальність в місті. За користування дорогами, вони повинні стежити за їх станом, а також взяти на себе певний обсяг робіт по ремонту і будівництву доріг в нашому місті за рахунок доходів самого підприємства. Ці питання повинні бути вирішені відкрито для глухівчан, а не тихенько в кабінетах чиновників. На завершення можу сказати одне: без цього, взаємовигідного рішення для підприємства і глухівчан, договір на продовження оренди підписаний не буде”, – сказав Юрій Олександрович.

Від редакції: Вивчаючи громадську думку, висновок такий: або потрібно, щоб підприємства, які возять товар великими вантажівками, виділяли певну суму на ремонт доріг у нашому місті. Або ж потрібно взагалі не пускати вантажівки в місто, або ж вдаватися до альтернативних варіантів – перевантажувати дрібними партіями на “перевалочних базах” на околицях міста.

comments powered by HyperComments