Прокуратура Сумської області затвердила обвинувальний акт стосовно секретаря Глухівської міської ради

 Поділитися

Поділитися в

Прокуратурою Сумської області у вівторок, 18 грудня 2018 року, затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно секретаря міської ради одного з районних центрів Сумщини, яка незаконно звільнила працівника через політичні переконання. Про це інформує Прокуратора Сумської області.

У ході слідства, проведеного слідчими Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Сумській області, встановлено, що секретар міської ради в присутності інших осіб систематично погрожувала звільненням начальникові управління праці та соціального захисту населення, яка також є депутатом міської ради з іншої партії, якщо вона при прийнятті рішень на сесіях не буде голосувати одностайно з міським головою. Коли ж депутат не дослухалась до «порад», то секретар міської ради під час виконання обов’язків міського голови звільнила її із займаної посади нібито через одноразове грубе порушення трудових обов’язків.

У подальшому депутат оскаржила своє звільнення в суді. Рішенням першої та апеляційної інстанцій розпорядження виконувача обов’язків міського голови про звільнення начальника управління соціального захисту населення визнано протиправним та скасовано. Відтак співробітницю поновлено на посаді, водночас прийнято рішення стягнути з секретаря міської ради 30 тис 888 грн на користь депутата за час вимушеного прогулу.

Досудовим слідством здобуто достатньо доказів того, що рішення секретаря міської ради про звільнення начальника управління є умисним та прийнятим через політичні переконання потерпілої під час виконання повноважень депутата місцевої ради.

Дії обвинуваченої кваліфіковано за ч. 1 ст. 172 (незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів) та ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх політичних переконань, вчинені службовою особою) КК України. За клопотанням прокуратури секретаря міської ради відсторонено від займаної посади.

Довідково: обвинуваченій загрожує штраф від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого