Про телячі ніжності. У глухівського підприємства “Велетень” з’явилася електронна няня

 Поділитися

Поділитися в

Станція випоювання телят на фермі з`явилася близько 2-ох місяців назад, але за цей час закохала в себе всіх малюків. Вони її за маму визнали.

Телята охоче підходять до апарату, щоб покуштувати молока від “нової мами”. Малюків анітрохи не бентежить, що вона з заліза. Головне, у неї теж є “вим`я”, з якого йде смачне, тепле молоко.

Через 7-8 днів після народження “діточок” переведуть в групповий телятник і повністю віддадуть, на виховання “молочної няні”. Ця машина буде стежити за раціоном малюків. І в такому режимі телята тут проживуть рівно 45 днів.

Молочна няня дізнається кожного теляти на фермі не по запаху, як рідна мати, а завдяки жовтим датчикам. У них закладена вся інформація. Вона знає, скільки молока в день потрібно кожному теляті.

“Теля заходить в секцію, і “няня” видає йому стільки молока, скільки йому призначене. Машина визначає подачу порції, вирахувану комп`ютером. Видно, скільки він випив і скільки недопив. В добу кожному теляті призначене 8 літрів”, – розповідає телятниця Тамара Олександрівна.

Про автоматичну станцію молочного випоювання телят та систему її дії нам розповіла директор підприємства “Велетень” Надія Вайло:

Ми вивчали досвід використання кормо-няні. Побували на двох фермах Полтавщини. У кожної корови, у кожного теляти, як тільки народжується є нашийник. Коли корова заходить в молочний зал, то там зчитуються на комп`ютер дані, скільки молока вона дала. На автоматичній станції випоювання телят передумовлені дві соски. Коли теля заходить до станції, програма зчитує інформацію з датчиків. На комп`ютері фіксується вся інформація про те, скільки було випито молока конкретним телям.

Сучасна ферма не схожа на ту, яка була років 20 тому. Зараз все модернізовано, і тому робота людей значно полегшена. З`явилося багато нового обладнання, здатного доглядати за домашніми тваринами не гірше людини.
А як відомо, технічні рішення підвищують продуктивність праці!