Про “шокуючі” тарифні качелі: інтерв’ю з директором “Глухівського теплового району” + відео

Суспільство, Тарифы | 20:08, 12.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Як відомо, основною складовою в тарифі на теплову енергію залишається природний газ. І саме від вартості витрат на його придбання залежить подальший розмір тарифу, враховуючи те, що вартість або витрати на природний газ – це приблизно 80 % в структурі тарифу на виробництво теплової енергії.

У Глухові з 2018 року діяв тариф, за яким підприємство “Глухівський тепловий район” працювало стабільно і без збитків. В 2019 році почались “тарифні качелі”.

Так, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», виконавчий комітет Глухівської міської ради зобов’язав комунальне підприємство прийняти рішення щодо зміни розміру нарахувань у зв’язку із зміною ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/2020 року (починаючи із нарахувань за грудень 2019 року) та відобразити перерахунок для населення в рахунках на сплату послуг за грудень 2019 року, які були надіслані у січні місяці 2020 року.

Така державна політика фактично поставила підприємство “на коліна”, воно понесло багатомільйонні збитки.

У жовтні-місяці поточного року глухівчан чекала чергова приємна новина – у зв’язку зі здешевшанням газу, тариф було знижено на 16%. 18 жовтня у Глухові благополучно розпочався опалювальний сезон. Втім недовго містяни тішились думкою про сплату прийнятної для сімейного бюджету суми за теплопостачання. 26 жовтня підприємство отримало нову “шокуючу” ціну на газ. Його вартість збільшилась на 32,7%.

Що ж тепер робити тепловикам? Ситуацію прокоментував директор КП “Глухівський тепловий район” Микола Колоша.

 

comments powered by HyperComments