Чого очікувати від праски в сучасному житті

Споживач 22:40, 10.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

як вибрати праску

Зазвичай, люди вибирають цю техніку за трьома найважливішими критеріями. Щоб швидко прасувала, не робила «стрілок» та була безпечною. Маркетологи відзначають, користувачі у сучасному житті почали менше користуватися прасками, хоча вони й присутні майже у кожній оселі. Зменшення користування пояснюється більш стрімким ритмом життя та зміною стилю повсякденного одягу. До того ж, пральні машини останнього покоління мають вбудовані функції сушки чи обробки парою, тому білизна після прання не виглядає такою зім’ятою. Та й сушильні автомати потроху входять в побут, як повсякденна річ. Яка ж праска варта уваги, а яка лише витратить гроші на вітер, спробуємо розібратися.

Обираємо праску правильно

Праски без пароутворювачів уже давно відійшли в минуле. Тому всі сучасні моделі мають цю корисну функцію. Побутові йдуть з внутрішнім, професійні для ательє та пралень мають місткий зовнішній пароутворювач.

Підошва – це основа праски, тому одразу звертайте увагу на її тип.

Типи підошв:

  • Нержавіюча сталь
  • Тефлонова
  • Керамічна
  • Титанова
  • Антипригарне покриття

Класична підошва –  з нержавіючої сталі. Такі праски міцні та стійкі до корозії. Швидко розігріваються. Гарно справляються зі складками на одязі. Стійкі до подряпин. Серед мінусів виділяють пригорання та потребу регулярно очищувати поверхню.
Керамічна – найпопулярніша. Праски з такою поверхнею добре тримають температуру, гарно ковзають, не пригорають. Але кераміка дуже крихка та боїться сколів. Це, в свою чергу, призводить то псування тканини при прасуванні. Уважно оглядайте такі праски при купівлі на наявність ушкоджень підошви.

Вибирайте моделі з автоматичним відключенням від електричної мережі, якщо праскою не користуються і забули вимкнути. Це убезпечить приміщення від займання.

Міфи про праски

Тільки тверда підошва. Міф родом з 90-х. Насправді, чим твердіша підошва, тим більше вона вразливіша до подряпин, сколів. Наприклад, при випадкових падіннях. Якщо поставити праску на гладильну дошку під кутом 45 градусів, вона повинна сповзати з поверхні. Якщо цього не відбувається, значить у праски поганий коефіцієнт ковзання. Чим м’якіша поверхня праски, тим краще вона буде ковзати.

Потужна пара – запорука  якісного прасування. Великі цифри потужності пари – це лише маркетинговий хід. Такий параметр ніяк не сертифікується у країнах ЄС, тому у кожного виробника є власний алгоритм вимірювання пароутворення. Порівнювати цей показник у різних брендів некоректно. Потужність побутових прасок коливається у діапазоні 1500-2500 Вт. Саме від неї залежить кількість та швидкість утворення пари.

праски з пароутворювачем

Праска повинна бути важкою. У сучасних моделях пара замінює вагу. Саме під впливом пари тканина розрівнюється, а при впливі на неї нагрівального елементу ще й остаточно фіксується. Тому минули часи, коли тиснути на праску треба щосили.

Чим більше отворів на підошві, тим краще. Насправді, кількість ролі не грає. Важлива лише потужність подання пари. Як правило, можна зустріти моделі з великою кількістю маленьких отворів, але з маленьким діаметром. Або, навпаки, великі, але у меншій кількості. Функціональної різниці немає.

 

comments powered by HyperComments
Нагору