Лекція «Народний одяг, як складова традиційної культури Сіверщини  Запланувати Прелоадер

Починаємо знайомити вас з лекторами другої Ночі істоії Глухова. Не випадково першу сторінку відкриває Олена Тахтай – Директор Ямпільського районного краєзнавчого музею, яскрава та неординарна жінка. Її лекція «Народний одяг, як складова традиційної культури Сіверщини (кінця XIX – I половини XX століття)» почнеться 8 грудня о 22:30.

Ознайомлення із традиційним вбранням – чудова нагода зануритись у ті часи, коли ці старовинні речі були частиною щоденного побуту наших предків.
Що ж таке одяг? На перший погляд, відповідь проста: це сукупність предметів, які захищають людину від впливу зовнішнього середовища – холоду, спеки, негоди. Однак, вона буде неповною, бо в побутуванні неважко помітити не тільки практичне призначення предметів ноші, але й їхній зв’язок з широким колом духовних понять. Наприклад, одяг свідчив про становище людини в суспільстві; у різні часи існували чітко визначені вимоги до вбрання на свято, будень, обряд. Отже одяг становить важливу складову частину матеріальної і духовної культури людства.

«Старовинне народне вбрання поліського краю» – тема для розгляду дуже багатогранна. Тому на першій зустрічі акцент буде зроблено на слідуючих питаннях:
– джерелознавство та історико-етнографічний регіон поширення;
– традиційність і особливості народної моди ;
– складові старовинного костюма Ямпільщини.

Де і коли

Коли:08 декабря 22:30